Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.05.2023 09:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Realizm czy surrealizm - Mikołaj Kopernik i jego teorie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza do wspólnego celebrowania Roku Mikołaja Kopernika poprzez ogólnopolski konkurs fotograficzny dla dorosłych pt. „Realizm czy surrealizm-Mikołaj Kopernik i jego teorie”. Konkurs adresowany jest do wszystkich osób zajmujących się fotografią, zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe, które ukończyły 18. rok życia, amatorów, profesjonalistów – w tym studentów i absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych, wszystkich zainteresowanych fotografią i tworzeniem fotograficznych obrazów.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie realistycznego lub surrealistycznego fotograficznego obrazu przedstawiającego osobę Kopernika, jego osiągnięcia naukowe lub teorię heliocentryczną. Zarejestrowane obrazy w dowolnej kategorii i technice fotograficznej mogą być obrazem końcowym lub punktem wyjścia, surowcem do dalszego tworzenia. Dzięki kreatywnej post produkcji kandydaci mogą odbiegać od rzeczywistości i kreować nowe światy z perspektywy Mikołaja Kopernika - wielkiego astronoma, prawnika, lekarza i autora traktatu „O obrotach sfer niebieskich”.

Uczestnicy konkursu mają dowolność w wyborze kategorii/rodzaju fotografii, nie wyłączając
fotografii poklatkowej. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę indywidualną. Prace zbiorowe nie będą oceniane. Autorzy najlepszych dzieł zostaną nagrodzeni, a ich prace ukażą się na pokonkursowej wystawie. Nagrodami w konkursie są nagrody finansowe. Osoby wyróżnione otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Informacji na temat konkursu udziela koordynator: Dorota Grabowska, adres e-mail: dorota.grabowska@swiatowid.elblag.pl , nr tel.: 55 611 20 59 .

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2023 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są do pobrania na stronie organizatora: www.swiatowid.elblag.pl .

Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11891
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10768302

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.