Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.03.2023 08:11 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Polskie Lasy w Twoich Rękach - posprzątaj polskie lasy razem z nami!

Fundacja Earth Day Everyday jest młodzieżową inicjatywą non-profit, zrzeszającą osoby zainteresowane ekologią i ochroną środowiska. Jej członkowie edukują o kwestiach ekologicznych, angażują społeczności lokalne w działania środowiskowe, a ich projekty przyczyniają się do poprawy stanu środowiska w Polsce. Realizują warsztaty o ekologii, piszą artykuły, prowadzą webinaria z ekspertami, prowadzą newslettera, organizują akcje sprzątania lasów i wiele więcej. W marcu tego roku planują przeprowadzić akcję “Polskie Lasy w Twoich Rękach”. Na czym będzie polegało wydarzenie i gdzie będzie miało miejsce?

Już 25 marca 2023 r., w trzech polskich miastach – Krakowie, Gdańsku i Gdyni oraz Elblągu, odbędzie się akcja sprzątania lasów - Polskie Lasy w Twoich Rękach. Jest to projekt, który polega na równoczesnym przeprowadzeniu akcji sprzątań lasów w różnych polskich miastach. Poprzez organizację wydarzenia inicjatorzy chcą zaangażować lokalne społeczności do codziennych działań środowiskowych i budować świadomość ekologiczną.

Chcą również uwrażliwić uczestników akcji, w szczególności dzieci i młodzież, na zanieczyszczenie środowisk naturalnych. Co więcej, w ramach motywacji do sprzątania, za zebrane worki śmieci zapewniają beneficjentom nagrody rzeczowe, takie jak: książki, eko- gadżety czy vouchery na pizzę!

Kto może wziąć udział w sprzątaniu?

W sprzątaniach mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane i akurat odwiedzające dany park leśny. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe, a jedyne, czego potrzeba do wzięcia udziału, to chęć pomocy planecie! W ramach motywacji do sprzątania, za zabrane worki śmieci uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe, takie jak: książki, eko gadżety czy vouchery na pizzę. Akcja Polskie Lasy w Twoich Rękach jest wydarzeniem całodniowym (trwa od 9:00 do 17:00), dzięki czemu osoby zainteresowane mogą uczestniczyć w sprzątaniu w dowolnych godzinach. W sytuacji zapełnienia worków na śmieci, uczestnicy mogą przynieść je z powrotem do stanowiska Fundacji, gdzie zostaną zapewnione im nowe!

Pierwsza edycja projektu odbyła się w Elblągu 19 marca 2022, w lokalnym parku leśnym Bażantarnia. W wydarzeniu wzięło udział łącznie ponad 300 osób, które zebrały aż 196 worków śmieci. Całe wydarzenie wspierało 20 partnerów, zapewniając nagrody dla uczestników, byli to na przykład firma Many Mornings, działająca na arenie międzynarodowej, która dostarczyła swoje gadżety z upcyklingowej, ekologicznej linii, czy Księgarnia Gandalf, działająca na skalę ogólnopolską. Przebieg całej akcji był także relacjonowany na łamach lokalnych mediów.

Biorąc udział w wydarzeniu, możemy połączyć spacer, spędzenie czasu na świeżym powietrzu i dbanie o środowisko. 25 marca odwiedź stanowisko Earth Day Everyday w Elblągu przy wiacie Irenka od godziny 9:00 do 17:00 i sprzątaj z nami polskie lasy!

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11890
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10758183

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.