Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.02.2023 08:53 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Sekcja tkactwa i rękodzieła dla dorosłych w Światowidzie

Tkanie tkaniny i rękodzieło artystyczne – czy to może być ciekawe? Przyjdź na zajęcia do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i przekonaj się. Tkactwo jest tradycyjnym zajęciem, znanym już od tysięcy lat. Jednak przeplatanie barwnych włóczek może być również doskonałą zabawą dla dorosłych.

Podczas zajęć wykorzystuje się techniki tj. batik, makrama, filcowanie na sucho i mokro oraz szycie. Wymienione techniki pozwolą na wykonanie przedmiotów dekoracyjnych oraz użytkowych takich jak m.in. makatki, meble, torby, biżuteria, dywaniki, poduszki, osłonki na kwiaty, maskotki, elementy odzieży oraz wiele innych. Szczególna ekspresja twórcza będzie mogła być wyrażona poprzez pracę z tkaniną eksperymentalną, która pozwala twórcy wychodzić poza schematy i szukać nowych rozwiązań artystycznych.

Podczas przewlekania włóczek, sznurków i materiałów trenowana jest sprawność manualna palców, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz zmysł dotyku. Tkanie wbrew pozorom nie jest nudne. Podczas pracy uczestnicy są pochłonięci doborem kolorów i faktur, tak by efekt finalny stanowił spójną całość. Celem instruktora jest rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczestników i ich rozwój osobisty.

Jeśli chciałbyś własnoręcznie stworzyć unikatową tkaninę, przeplatając nici wątku i osnowy, zapraszamy na warsztaty. W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbywają się cykliczne zajęcia tkactwa i rękodzieła artystycznego dla dorosłych. Na warsztaty zapraszamy w każdą środę w godzinach od 18:00 do 20:00. Warsztaty prowadzi Anna Karatkiewicz.

-> Termin i miejsce | środy, godz.: 18:00-20:00, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
-> Zapisy i więcej informacji | aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl, tel. 55 611 20 59
-> Odpłatność 150 zł/miesiąc

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10397878

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.