Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.02.2023 14:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Ferie - czas odpoczynku i rozwijania swoich zainteresowań

Dziś już ostatni dzień półzimowiska. Był to dobrze zorganizowany i aktywny wypoczynek pod okiem doświadczonych wychowawców,  instruktorów sportowych i animatorów  przy jednoczesnym promowaniu zdrowego trybu życia. 

Taniec na lodzie, fikołki na trampolinach, treningi na sali tanecznej czy plastyczne wizje to wszystko było udziałem uczestników zadania "Taniec jako aktywność przeciwdziałająca uzależnieniom", dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Był to aktywnie spędzony czas, który głównie ukierunkowany był na pogłębianie umiejętności tanecznych przez dzieci zainteresowane tą dyscypliną sportu. Młodzi adepci tańca towarzyskiego przez cały tydzień pracowali nad walcami, sambą i cha-chą, które to kształtowały ich kondycję i wytrwałość. Wspólnie spędzony czas wzmocnił więzy między nimi i utrwalił poczucie przynależności do grupy.

Grupa daje siłę i wsparcie, jest motywacją do lepszej pracy - mówi Anna Czyżyk – trener grup - W momentach zniechęcenia i słabości trudniej jest zrezygnować ze swojej pasji. W grupie kształtuje się również umiejętność współdziałania, odpowiedzialność za wspólne cele. 

Po tak intensywnym tygodniu widać, że dzieci bardzo się zintegrowały. Podobały im się zaproponowane formy aktywności a także treningi taneczne, na których utrwalony został duży zakres programu tanecznego.

Dzieci uczestniczące w półzimowisku znajdują się na początku drogi tanecznej - mówi Mateusz Czyżyk - Wiceprezes Stowarzyszenia Jantar - ale są bardzo zaangażowane i chętne do kontynuowania swojej pasji. 

Dodatkowo w  ramach profilaktyki uniwersalnej przygotowane zostały dla uczestników naszych ferii pogadanki na temat asertywności, umiejętności dokonywania świadomych wyborów, radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Celem tego było kształtowanie świadomego człowieka, który będzie umiał uchronić się przed uzależnieniami.

Półzimowisko realizowane jest w ramach zadania pn."Taniec jako aktywność przeciwdziałająca uzależnieniom " dofinansowanego  ze środków Gminy Miasto Elbląg

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11158706

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.