Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.02.2023 08:13 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Fotografia wielkoformatowa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie w piątek, 24 lutego o godz. 17.00 zaprasza na wernisaż wystawy Wojciecha Wojnowskiego pt.: „Fotografia wielkoformatowa”.

Wojciech Wojnowski od ponad 40 lat poświęca się swojej życiowej pasji – fotografii. Interesuje go duży format. W swoich pracach skupia się głównie na obcowaniu z naturą. Motywem przewodnim fotografii jest interpretacja otaczającej go przyrody. Robi to zarówno w swoim najbliższym otoczeniu na Warmii i Mazurach, jak i podczas licznych podróży. Swoje prace wykonuje analogowymi aparatami wielkoformatowymi 4x5 cala. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych oraz uczestnikiem wystaw grupowych. To jego pierwsza indywidualna wystawa poświęcona fotografii wielkoformatowej. Prezentowane zdjęcia zostały wykonane między innymi w Gruzji, Azerbejdżanie, na Pomorzu oraz przede wszystkim na Warmii i Mazurach.

 Fotografia wielkoformatowa to fotografia wykonywana tzw. aparatami wielkoformatowymi (miechowymi), czyli rejestrującymi obraz na slajdzie lub kliszy w formacie co najmniej 4x5 cala, co sprawia, że wykonane nimi zdjęcia cechują się niezwykłą jakością. Specyficzna konstrukcja tych aparatów pozwala na sterowanie płaszczyzną ostrości – reguła Scheimpfluga – oraz korygowanie zbieżnych linii przy fotografowaniu architektury. Z kolei optyka zapewnia niezwykłą plastykę obrazu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145107

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.