Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.02.2023 10:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Sięgaj gwiazd i odkrywaj planety

Ile planet jest w kosmosie/Ile świeci gwiazd na niebie/Tyle szczęścia i radości/Znajdź dla siebie (…) – to jedne z wielu życzeń, które zostały przesłane na konkurs pn. „Życzenia dla Kopernika”, organizowany przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego poza trzema najlepszymi, jury przyznało aż siedem wyróżnień.

48 prac – tyle młodzi elblążanie przesłali na konkurs, w którym mieli złożyć życzenia urodzinowe z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Nadesłane prace pokazują, że niektórzy życiorys wielkiego astronoma poznali naprawdę dogłębnie.

- Widać wiedzę i ogromne zaangażowanie uczestników. Pojawiły się naprawdę oryginalne pomysły, które pokazują, że nawet dzisiejszym dzieciom postać astronoma może być bardzo bliska – mówią organizatorzy konkursu. – Życzenia, aby Kopernik miał udaną imprezę urodzinową, np. z paintballem czy gokartami, by w prezencie dostał najnowszego Iphona, który pomógłby mu w kolejnych odkryciach, czy żeby zagrał w koszykówkę na boisku obok lidzbarskiego zamku przeplatały się z zapewnieniami, że pamięć o uczonym nigdy nie zaginie.

Organizatorzy wyłonili zwycięzców, którymi zostali:

Piotr Kawczyński, Fabian Bona i Wojciech Drobiszewski

Wyróżnienia: Maria Tazuszel, Mikołaj Falkowski, Liliana Koziczkowska, Michał Wołkowicz, Daria Tomasik, Julia Narbuntowicz, Anna Antoniuk.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę, 19 lutego br. podczas imprezy „Urodziny Kopernika”, która rozpocznie się o godz. 16.00. Tego dnia odbędzie się pokaz filmu, dotyczącego Mikołaja Kopernika, który powstał w Regionalnej Pracowni Digitalizacji. O astronomie bardzo ciekawie i rzeczowo opowiada Małgorzata Czupajło z Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Po projekcji zaplanowany jest quiz rodzinny z nagrodami, dotyczący życia i osiągnięć astronoma. Nie zabraknie tortu, upieczonego przez „Torty Robione Nocą” i ścianki do selfie z Kopernikiem.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku dowolnym, na świętowanie urodzin Kopernika, ma to być  spotkanie pełne dobrej zabawy. Wstęp jest bezpłatny – dodają organizatorzy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11887
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747985

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.