Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.01.2023 08:18 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Weź udział w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do udziału w jubileuszowym XXV OFSS „…czy to jest kochanie?”, który odbędzie się 17-19 marca br. Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Czekamy na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej. Zgłaszać można się do 24 lutego.

- Nasz festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku artystycznym, teatralnym, wśród osób, które kochają sztukę i zaproponowaną przez nas formę przekazywania emocji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" odbędzie się w dniach 17 - 19 marca w Elblągu. Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 14:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13:00).

Przygotowując i realizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizatorom przyświeca idea promowania dbałości o język ojczysty.

- Tematem przewodnim jest miłość i różne spojrzenie na to głębokie i twórcze zagadnienie. Bardzo zależy nam na propagowaniu różnych sposobów myślenia o świecie, o wrażliwości i zderzaniu różnych estetyk – mówią organizatorzy. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „..czy to jest kochanie?” jest piękną podróżą przez wyobraźnię twórców, przez wszystkie emocje, które tkwią w nich samych. To eksploracja ich świata wewnętrznego. Wszyscy miłośnicy Festiwalu zarówno podczas przesłuchań, jak i koncertu finałowego będą mogli uczestniczyć w poznawaniu emocji artystów, a to sprawi, że wszyscy będziemy bogatsi estetycznie. Jest to ogromna wartość dodana Festiwalu – kończą organizatorzy.

Więcej informacji o Festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć tu: https://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci12375,wez-udzial-w-jubileuszowym-xxv-ogolnopolskim-festiwalu-sztuki-slowa-czy-to-jest-kochanie

Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres mailowy: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11890
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10758572

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.