Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.01.2023 08:11 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Srebrny pstrąg w trzech językach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie w czwartek, 26 stycznia o godz. 17.00 zaprasza na promocję serii wydawniczej WBP „Trilinguis”: 10. zeszyt wydawniczy z wierszem Piotra Burczyka Srebrny Pstrąg w trzech językach.

 

Zapraszamy na promocję dziesiątego zeszytu poetyckiego z serii Trilinguis wydanego przez WBP w Olsztynie. Tym razem w serii prezentujemy wiersz Piotra Burczyka. Autor wybrał do publikacji utwór Srebrny Pstrąg, który został przetłumaczony na języki niemiecki i białoruski. Rozmowę poprowadzi Joanna Wilengowska. Gościem specjalnym będ drukarz Marek Gardzielewski oraz tłumacze dr Małgorzata Derecka i prof. dr hab. Aleksander Kiklewicz.

Seria „Trilinguis” to pomysł WBP na promocję poetów z regionu oraz prezentację tłumaczy z różnych krajów. Ta niezwykła publikacja zawierająca jeden wiersz w trzech językach powstała w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie przy współudziale drukarza Marka Gardzielewskiego oraz Iwony Bolińskiej-Walendzik. Marek Gardzielewski współpracował przy wszystkich wydaniach serii. Do tej pory ukazało się dziewięć zeszytów z utworami Marka Barańskiego, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Kazimierza Brakonieckiego, Wojciecha Kassa, Zbigniewa Chojnowskiego, Krzysztofa D. Szatrawskiego, Bożeny Kraczkowskiej, Mirosława Słapika oraz Andrzeja Zubkowicza. Publikacja drukowana jest techniką wypukłodruku, na prasie typu bostonka pochodzącej z około 1900 roku. Całości dopełnia subtelne tłoczenie na okładce charakteryzujące serię. To bibliofilski rarytas wydany w nakładzie 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

Piotr Burczyk urodził się w 1966 roku, autor dwóch tomików wierszy: „Z ukrycia” (debiut roku 2017 w konkursie olsztyńskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich), „Teraz” (nominowany do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur „Wawrzyn” 2021). Jego utwory ukazywały się w „Akancie”, „Gazecie Olsztyńskiej”, „Papierówce”, „VariArcie” oraz almanachach olsztyńskiego oddziału SPP.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145394

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.