Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.12.2022 08:45 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf. nadesł. Placówka:Kino Światowid
A w Kinie Światowid...

Dziś, w piątek 9 grudnia, na ekrany Kina Światowid wchodzą cztery filmowe nowości - "Kobieta na dachu", "Mecz o wszystko", "Świąteczna niespodzianka", "Wielka ucieczka".

KOBIETA NA DACHU

Polska produkcja ze spektakularnym sukcesem na międzynarodowych festiwalach. Poruszająca opowieść w gwiazdorskiej obsadzie.

Mira wstaje wcześnie rano, rozwiesza pranie, gotuje obiad, kupuje pokarm dla rybek i… z nożem kuchennym napada na bank. To wydarzenie poruszy całym światem kobiety a także stanie się wielkim zaskoczeniem i wyzwaniem dla jej bliskich – zarówno syna jak i męża. Co sprawiło, że pracująca jako położna Mira, oddana matka i wierna żona posunęła się do takiego czynu? Jaki wpływ te szokujące wydarzenia będą miały na jej przyszłość i na jej rodzinę? Czy będzie to punkt zwrotny, który zmusi ją do przemyślenia swojego życia na nowo?

MECZ O WSZYSTKO

Opowieść o mocy przyjaźni i sile charakteru nastolatka. Wspaniała historia niezwykle dzielnego i zdeterminowanego chłopca, który nie pragnie niczego poza zdobyciem mistrzostwa wraz z drużyną.

Dylan to pasjonat piłki nożnej, który pod okiem swojego taty-trenera ambitnie pracuje na upragnione zwycięstwo w turnieju. Niestety nieszczęśliwy wypadek sprawia, że pełen zapału młody napastnik musi poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego. Jego miejsce w turnieju zajmuje najlepszy przyjaciel z drużyny, który staje się nowym liderem zespołu. Dylan, pomimo trudności, nadal jest zdeterminowany, aby wygrać Złoty Puchar. Czy zdoła zmierzyć się z nową, wymagającą sytuacją?

ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA

Film opowiadający o wartościach, trudnych życiowych wyborach oraz o przyjaźni.

Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię. Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

WIELKA UCIECZKA

Wielkie emocje i wzruszenie gwarantowane. Film na podstawie jednej z najwspanialszych książek familijnych brytyjskiej literatury autorstwa Edith Nesbit.

Jest rok 1944. Trójka rodzeństwa zostaje wysłana do oddalonej od zagrożeń małej miejscowości na prowincji Anglii. Na peronie stacji kolejowej czeka już na nich zaprzyjaźniona rodzina. Z pomocą życzliwych ludzi, dzieci już wkrótce przyzwyczajają się do życia z dala od zgiełku niebezpiecznego miasta. Pewnego dnia, podczas zabawy w chowanego, dzieci spotykają ukrywającego się na stacji kolejowej młodego żołnierza, który mówi im, że ma do wykonania ściśle tajną misję. Na tropie nieznajomego jest Żandarmeria Wojskowa, która próbuje go schwytać za wszelką cenę. Tak oto rozpoczyna się niezwykła i ekscytująca przygoda. Jednak trójka rodzeństwa to za mało, więc do akcji ratowania żołnierza przyłączają się również dzieci z całej okolicy. Młodzi bohaterowie muszą zrobić wszystko co w ich mocy, aby pomóc mu wsiąść do pociągu, który odwiezie go w bezpieczne miejsce.

 W Kinie Światowid od 9 do 22 grudnia.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11661
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10191475

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.