Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.12.2022 10:17 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w czwartek, 8 grudnia o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską i promocję książki „Czerwona łódź” z udziałem: Hanny Fogel, Waldemara Chrzanowskiego i Andrzeja Zyborowicza.

Biografia artysty malarza Alfonsa Kułakowskiego, repatrianta z Kazachstanu, którego nie omijały niesprawiedliwości dziejowe: wywózka na Syberię, śmierć z rąk NKWD wielu członków rodziny, konieczność ukrywania się.

Pasjonat malarstwa, który swoje życie podporządkował sztuce i był jej wierny do końca. Absolwent Wydziału Sztuki w Ałma-Acie, główny malarz Fundacji Rosji, rektor Szkoły Reklamy dla Pracujących w Samarze. Autor niezliczonych pejzaży, kolorysta. Otrzymał srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, odznakę honorową za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Medal 100-lecia Niepodległości Polski 1918-2018, a także tytuły „Człowiek Kultury na Warmii i Mazurach” i „Ikona Warmii i Mazur”.

Biografia „Czerwona łódź. Alfons Kułakowski i jego sztuka na tle zawirowań dziejowych” obejmuje zarówno realia wielu dekad życia w Rosji, Kazachstanie i Polsce, charakterystykę człowieka niezłomnego, jak też stronę artystyczną, z prezentacją dorobku i próbą określenia stylu.

Współorganizator: Stowarzyszenie „Srebrne Marzenia” 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395925

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.