Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.12.2022 08:11 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf. nadesł. Placówka:Kino Światowid
Filmowe nowości w Kinie Światowid

Kino Światowid od piątku, 2 grudnia zaprasza na filmowe nowości. Na ekranach kina będzie można zobaczyć - „Śubuka” i "Kociarzy", a dla nieco młodszych widzów - "Kierunek: Księżyc!", "Uwolnić Poly" oraz "Wielki zielony krokodyl domowy". 

ŚUBUK

Wspaniała historia miłości matczynej oraz uporu i woli walki o lepszą przyszłość dla dziecka. Opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowiedziana przez twórców „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara hitu „Boże Ciało”.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. „Śubuk” to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas.

KOCIARZE

Dla wszystkich miłośników kocich przyjaciół prawdziwa gratka filmowa. Opowieść o relacji łączącej człowieka i kota, o wsparciu w ciężkich chwilach oraz mocy przyjaźni.

W Kociarzach śledzimy losy strażaka, aspirującego aktora, kierowcy ciężarówki, kaskadera, prezesa, policjanta, programisty, nauczyciela i bezdomnego imigranta żyjącego na ulicach Nowego Jorku. Życie każdego z nich zostało na zawsze zmienione przez pojawienie się urokliwego futrzaka, którego spotkali na swojej drodze.

KIERUNEK: KSIĘŻYC!

Niezwykła opowieść o miłości między rodzeństwem, oddaniu, przyjaźni i pokonywaniu trudności. Film przygodowy skierowany do najmłodszych Widzów lecz z morałem, który powinien poruszyć również tych starszych. 

Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Okazuje się, że gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc! Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

UWOLNIĆ POLY

Fantastyczna i pełna przygód opowieść o dziewczynce, która postanawia walczyć ze złymi ludźmi o kucyka, którego ratuje z rąk oprawców. Niesamowita historia o odwadze, przyjaźni i sile charakteru.

Dziesięcioletnia Cecile wraz z mamą powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

WIELKI ZIELONY KROKODYL DOMOWY

Wspaniała animacja dla młodszych Widzów. Opowieść o jakże łagodnym, a zarazem utalentowanym wokalnie krokodylu, który wraz z rodziną mieszka w Nowym Jorku.

Rodzina Primmów przeprowadza się z małego miasta do Nowego Jorku. 10-letni Josh z trudem adaptuje się do nowej szkoły, wielkiego miasta, a nawet nowego domu. Pewnej bezsennej nocy Josh dokonuje niesamowitego odkrycia: na poddaszu mieszka Lyle, śpiewający krokodyl, który uwielbia kąpiele, kawior i świetną muzykę! Osamotniony dotąd krokodyl zaprzyjaźnia się z całą rodziną i staje się jej częścią. To nie podoba się jednak zasadniczemu sąsiadowi z dołu. Primmowie łączą więc siły z dawno nie widzianym, charyzmatycznym właścicielem krokodyla Hectorem  i razem zamierzają pokazać światu, że rodzina jest najważniejsza oraz, że nie ma nic złego w wielkim śpiewającym krokodylu z jeszcze większą osobowością!

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11661
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10191652

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.