Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.11.2022 08:26 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Z RE-WIZJI powstała wystawa

Zapowiada się wyjątkowy wieczór – pełen doznań artystycznych. W ostatnią środę listopada w Galerii Nobilis odbędzie się wystawa audiovideo połączona z koncertami: ambient oraz muzyki elektronicznej oraz występem muzycznym na żywo – będącym dopełnieniem generowanych obrazów. Opiekę artystyczną nad wydarzeniem sprawuje Maciej Olewniczak. Zapraszamy do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w środę 30 listopada, początek o 18:30. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest efektem działań Inkubatora Przedsiębiorczości Kulturalnej działającego w ramach Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu, który to w pierwszym kwartale roku 2022 ogłosił konkurs grantowy pn. RE-WIZJE 2022. Program miał na celu wytworzenie i rozpowszechnianie nowych treści kultury obejmujących dziedziny sztuki możliwe do komunikowania za pośrednictwem nowych mediów i szeroko pojętych działań audiowizualnych.

Jak widać po programie planowanej wystawy udało się to zrealizować w 100%.

- Współczesna kultura ma w coraz większym stopniu charakter partycypacyjny. Mając na uwadze dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze niezwykle ważne jest rozwijanie przedsiębiorczości kulturalnej w bardzo szerokim zakresie. Temu miał służyć nasz grant – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur Wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. – Mamy nadzieję, że audiowizualna wystawa przypadnie Państwu do gustu. Już dziś zapraszamy na środowy wieczór, który nie będzie takim typowym wernisażem, a bardziej artystycznym performance – dodała Magdalena Czarnocka-Kaptur.

Zwycięzcą konkursu zostało Stowarzyszenie Elbląg-Europa i to ono odpowiedzialne było za realizację programu RE-WIZJI 2022. Stowarzyszenie przeprowadziło warsztaty i spotkania, które pozwoliły stworzyć ostateczny efekt wystawy audiowizualnej.

Efekt działań do zobaczenia już 30 listopada, początek o 18:30 w Galerii Nobilis. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11661
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10191593

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.