Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.11.2022 08:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spotkania z muzyką w Światowidzie

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza w piątek, 25 listopada na występ muzyczny trio smyczkowego „Amabile”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Spotkania z muzyką. Zapraszamy już dziś do odbioru wejściówek.

Trio smyczkowe „Amabile" to zespół złożony z profesjonalnych, wykształconych muzyków, ale przede wszystkim ludzi z pasją, podobnym charakterem i wrażliwością. Zespół powstał w roku 2016, na przestrzeni lat członkowie oraz nazwa zespołu się zmieniały. Podczas koncertu 25.11.2022 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu zadebiutuje w składzie:
I skrzypce
Wiktoria Głowińska - studentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założycielka oraz pomysłodawczyni zespołu.
II skrzypce
Michał Röhrig - student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Nowy członek jednak od lat zaprzyjaźniony z zespołem.
Wiolonczela
Weronika Głowińska - studentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W składzie zespołu od samego początku, prywatnie siostra bliźniaczka założycielki.

Zespół działa na terenie Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego, koncertuje również w Gdańsku, Bydgoszczy i innych miastach w Polsce.

- Muzyka to nasza pasja, najlepszy sposób na spędzenie wspólnie czasu, na zabawę, ale również pracę – mówi Wiktoria Głowińska, założycielka zespołu. - Pragniemy stale rozwijać się w tym kierunku, poszukujemy nowych miejsc, w których możemy tworzyć i dzielić się z innymi tym, co kochamy najbardziej.

- Każdy z nas już jako dziecko poświęcił swoje życie muzyce. Towarzyszy nam w każdym momencie. Jest czymś niezbędnym, naszym spoiwem. Każdy z nas czuje ją inaczej, ale razem możemy tworzyć jeden, przepełniony miłością, zrozumieniem i wrażliwością przekaz – zauważa Michał Röhrig.

- Muzyka jest dla nas również odskocznią od życia codziennego, w niej znajdujemy spokój, ukojenie, którego tak często brakuje w naszej codzienności – podkreśla Weronika Głowińska. Grając, możemy wszystkie uzbierane emocje przekazać innym, podzielić się tym co czujemy, jacy jesteśmy. Wiemy również, że spotka się to ze zrozumieniem - bo muzyka łączy ludzi bez względu na pokolenie, przekonania czy wyznawane wartości.

Podczas koncertu w „Światowidzie" trio smyczkowe „Amabile” wykona aranżacje znanych i lubianych pozycji filmowych.

Usłyszymy między innymi: Tango z filmu „Zapach Kobiety”, „Walc Barbary” z filmu „Noce i Dnie”, „Moon River” ze „Śniadania u Tiffaniego”, „Potter Waltz” z czwartej części filmu o młodym czarodzieju – „Harry Potter i Czara Ognia” oraz wiele innych.

Nie zabraknie również znanych, ale bardziej klasycznych utworów takich jak: „Oblivion” i „Libertango” Astora Piazzoli, „Canon in D” Pachelbela czy II część koncertu na dwoje skrzypiec Jana Sebastiana Bacha.

Zapraszamy do przeżycia tej wspaniałej muzycznej przygody. Spotkania z muzyką to jeden z cyklicznych projektów kulturalnych realizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, którego celem jest prezentacja młodych muzyków z terenu województwa warmińsko-mazurskiego.

Data i godzina: 25.11.2022 r. | godz. 18.00, Galeria Nobilis, II piętro CSE „Światowid” w Elblągu
Organizator: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wejściówki – do odbioru w kasie CSE „Światowid” w Elblągu

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11744
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403338

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.