Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.11.2022 08:53 Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Wieczór malarstwa i muzyki w Pilniku

W Gminnym Centrum Kultury w Pilniku odbył się Wernisaż malarstwa Zosi Karbownik i Lidii Wróblewskiej. Wieczór umilił występ zespołu „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary”.

„Pod farbami z Waszego pędzla smutek, szarość znika. Naszym pędzlem takiej zmiany jest płynąca z serc muzyka.”

Tą piękną dedykacją obdarowali Zosię Karbownik i Lidię Wróblewką muzycy zespołu „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary” - Bernard Dornowski i Bogusław Olszonowicz podczas spotkania w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku.

Sobotni wernisaż malarstwa w Gminnym Centrum Kultury w Pilniku był spotkaniem wielopokoleniowym. Młode malarki – uczennice Szkoły Podstawowej w Kraszewie, a zarazem podopieczne pracowni plastycznej Gminnego Centrum Kultury prowadzonej przez Józefa Mikę, zaprezentowały swoje obrazy. Lidia uczęszcza na zajęcia plastyczne od 3 lat, a Zosia od roku. Barwne obrazy były ucztą dla oczu. Zosia lubi malować pejzaże. Dużo maluje nie tylko za zajęciach (w szkole i pracowni plastycznej), ale i w domu. Czyta też sporo książek o sztuce. Lidię fascynuje świat bajek i fantazji. Zanim trafiła do pracowni Józefa Miki, samodzielnie poznawała tajniki sztuki. To nie tylko hobby – w przyszłości planuje zostać grafikiem.

Za to koncert zespołu „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary” wprowadził publiczność w nostalgiczny nastrój. Muzycy zagrali kilkanaście utworów, które jak się okazuje zna również młode pokolenie. „Nie zadzieraj nosa”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, czy „Powiedz stary gdzieś ty był”, które wylansował zespół „Czerwone Gitary” - te i inne piosenki publiczność śpiewała wspólnie z artystami.

Bernard Dornowski jest jednym z założycieli i wieloletnim członkiem tej legendarnej grupy muzycznej, jako jej gitarzysta i wokalista. Dziś występuje na estradach Polski i zagranicą jako lider zespołu: „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary”, by – jak podkreśla – złote przeboje lat 60-tych i 70-tych mogły nadal bawić i roztaczać klimat, który łączy skutecznie pokolenia dawnych i dzisiejszych nastolatków.

W koncercie towarzyszył artyście muzyk i wokalista, a zarazem kompozytor Bogusław Olszonowicz, który założył znany gdański religijny zespół „Duval”, a od blisko dziesięciu lat jest członkiem grupy muzycznej „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary”.

Podczas spotkania nie zabrakło też rozmów: o malarstwie, muzyce - publicznych i tych w kuluarach. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Podziękowania z wyrazami uznania za działalność na rzecz kultury i życzeniami dalszej twórczej pracy od Wójta Gminy Lidzbark Warmiński – Fabiana Andrukajtis przekazano muzykom. Zosia i Lidia otrzymały od Dyrektor GCK w Pilniku gratulacje i książki o sztuce, a muzycy obrazy przedstawiające warmińskie krajobrazy autorstwa Józefa Miki.

Dyrektor GCK w Pilniku - Paulina Zdanowicz, zapowiedziała kolejne, tegoroczne wydarzenia, które z pewnością zainteresują szeroką publiczność m.in.; przedstawienie teatralne, świąteczne warsztaty rękodzielnicze, wokalne i świąteczny koncert Orkiestry Akademickiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna.

Bieżące informacje można znaleźć stronie internetowej: www.gckpilnik.pl i profilu facebook: www.facebook.com/gckpilnik.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11987
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11171280

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.