Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.10.2022 08:37 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Trzy dni tanecznego święta w Elblągu. Zakończył się Baltic Cup

Trzy dni zmagań z różnymi rodzajami tańca, od majestatycznego walca wiedeńskiego, po wesołego foxtrota, aż do zmysłowej rumby. Około 400 zawodników, tancerze od 8 do 50+ roku życia, piękne stroje i dużo emocji.  Zakończyła się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” obfitowała w wiele tanecznych emocji. W sobotę poznaliśmy bowiem Mistrzów Świata w stylu standardowym do 21 lat. Najlepsi okazali się tancerze z Rumunii Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana.

Licznie przybyła na „Baltic Cup” publiczność z całą pewnością nie mogła się nudzić. Organizatorzy, poza zagwarantowaniem emocji tanecznych na najwyższym poziomie zadbali również o dodatkowe atrakcje. Podczas wieczornych, finałowych gal oglądać można było występy formacji tanecznych Jantara Elbląg oraz bitwy breakingowe. Na elbląskim parkiecie zobaczyliśmy w akcji absolutnych mistrzów tej odmiany tańca. Emocji z pewnością dodaje fakt, że od 2024 roku breaking będzie nową dyscypliną sportową na Igrzyskach Olimpijskich.

— Taniec, każda jej odmian jest najlepszą aktywnością fizyczną, łączy sztukę i sport, pozwala wyrazić siebie w muzyce poprzez ruch ciała — mówią organizatorzy MFT „Baltic Cup”.

Taneczna rywalizacja w ramach „Baltic Cup” toczyła się w hali sportowo- widowiskowej, która znajduje się przy al. Grunwaldzkiej i rozpoczęła się w piątek. Na listach startowych mogliśmy znaleźć kilkaset par, a wiele z nich stanowią ścisłą czołówkę rankingu najlepszych par Word Dance Sport Federation (WDSF).

W sobotę przez cały dzień emocjonowaliśmy się występami blisko 60 par tanecznych, które rywalizowały w Mistrzostwach Świata Par Standardowych u-21. Późnym wieczorem poznaliśmy wyniki sędziów. Tytuł Mistrzów Świata Par Standardowych u- 21 wywalczyli Lupoaie Cosmin i Morariu Alessia Ioana z Rumunii. Drugie miejsce zajęła para: Makarovas Laurynas i Ambrazeviciute Kotryna z Litwy. Na najniższym stopniu podium zawody skończyła para Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea z
Włoch. Czwarte miejsce przypadło Tsykhanovskyi Vladyslav i Tsikhanovska Veronika z Urainy, piąte dla Perretta Riccardo i Mozdyniewicz Julia z Włoch, a szóste zajęła polska para Mijalski Marcel i Wojteczek Julia.

W półfinale start na Mistrzostwach Świata Par Standardowych u-21 zakończyła para z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - Protsenko Oleksii i Wieteska Julia. Nasi tancerze zajęli 13 miejsce na świecie.

W niedzielę odbyło się również kilkadziesiąt startów w kilku kategoriach wiekowych. Poznaliśmy zwycięzców m.in. w kat. Under21 Latin oraz w WDSF Open Senior III Standard.
Wyniki trzeciego dnia dostępne są u: https://bit.ly/TrzeciDzienBalticCup

Organizatorem MFT „Baltic Cup” oraz Mistrzostw Świata Par Standardowych u-21 było Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu; Polski Związek Sportu Tanecznego, współorganizatorem: Stowarzyszenie Jantar Elbląg.

Patronat Honorowy nad imprezą obięli:
- Minister Kamil Bortniczuk, Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
- Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg

22. edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” oraz Mistrzostwa Świata Par Standardowych u-21 dofinansowano ze środków budżetu państwa z części, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9946108

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.