Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.08.2022 08:12 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Finał Między bajki włożyć

Oranżeria Kultury zapraszamy na wydarzenia finałowe 3. edycji Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ. W dniach 25-26 sierpnia Duzi i Mali mogą wziąć udział w warsztatach, spotkaniu autorskim i spotkaniu finałowym w Oranżerii.

Gościem Finału jest wybitny polski grafik, ilustrator, rysownik - PIOTR SOCHA. Nasz Gość jest absolwentem Pracowni Ilustracji Książkowej profesora Janusza Stannego na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorem i autorem bestsellerowych  książek "Pszczoły", „Drzewa", „Brud”, a także grafik do wielu artykułów w „Polityce” czy w „Gazecie Wyborczej”. Jego "Pszczoły" ukazały się w 23 krajach, a jeden ich egzemplarz otrzymały w ubiegłym roku dzieci księżnej Kate i księcia Williama.

25.08.2022 – czwartek – godz.10:00
PSZCZOŁY* - warsztaty plastyczne dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami
Piotr Socha opowie o książce „Pszczoły”, życiu pszczół i ich relacjach z ludźmi. Usłyszymy także o warsztacie ilustratora i o tym, jak powstaje książka. W części praktycznej warsztatów zajmiemy się budowaniem uli, konstruowaniem ramek na plastry miodu, a także stworzymy kilka pszczółek.

25.08.2022 – czwartek – godz.18:00
IDĘ DO TOKARKI - spotkanie autorskie dla dorosłych
Nasz Gość opowie o swojej pracy i jej tajemnicach – dlaczego do tworzenia niezbędny jest mu ołówek i papier, jak wymyśla tematy do kolejnych rysunków, czy wreszcie co łączy go z budowniczymi gotyckich katedr. Oczywiście nie zabraknie tematów związanych z przyrodą, a przede wszystkim pszczołami i drzewami oraz zwierzętami w nich zamieszkującymi.

26.08.2022 – piątek – godz. 12:00
DRZEWA* - warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6+
Prowadzący warsztaty opowie o  książce „Drzewa”, ich gatunkach, charakterystycznych cechach wyglądu oraz o wpływie człowieka na ich losy. W części praktycznej wspólnie stworzymy olbrzymie drzewo, z jego mieszkańcami.

26.08.2022 – piątek – godz. 14:00
FINAŁ FESTIWALU z Gościem Specjalnym Piotrem Sochą. Spotkanie finałowe partnerów projektu, współorganizatorów, sympatyków i uczestników Festiwalu.

29-30.08.2022 - poniedziałek-wtorek – godz. 9:00, 11:00
HOP – LA - LA! MAMA, TATA I JA!
Warsztaty czytania wrażeniowego dla grup przedszkolnych przygotowane we współpracy z Instytutem Książki. W zabawie wykorzystamy rymowanki i wyliczanki. Namalujemy też piękne motyle, może nawet takie same, jakie stworzyła ilustratorka książeczki – Elżbieta Wasiuczyńska.

Podczas wydarzeń odbędzie się kiermasz książek z piękną ilustracją, w tym książek Piotra Sochy.

Serdecznie zapraszamy i przypominamy o bezpłatnych rezerwacjach: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

Organizatorami Festiwalu są: Stowarzyszenie Kobiet "Miej Marzenia", HOTEL KRASICKI**** GOŚCI OD WIEKÓW oraz Oranżeria Kultury.

Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych MIĘDZY BAJKI WŁOŻYĆ jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i objęty patronatem Marszałka województwa Warmińsko–Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Burmistrza miasta Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, IBBY, Radia Olsztyn, Gazety Olsztyńskiej, Gazety Lidzbarskiej.

*Wydarzenia organizowane w ramach projektu CO WIECIE O EKO ŚWIECIE współfinansowanego przez WFOŚiGW w Olsztynie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398307

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.