Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.08.2022 08:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Krajobraz światłem malowany

Od początku września w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie można oglądać wyjątkową wystawę fotografii Michała Sośnickiego pt. „Krajobraz światłem malowany”.

Wystawa z całą pewnością znana i podziwiana przez miłośników sztuki, gościła już w wielu miejscach w Polsce - tym razem zawita do elbląskiego „Światowida". „Wschody i zachody słońca, magia porannego oraz wieczornego światła to jest coś co kocham najbardziej… „Złota godzina” czy też „niebieska godzina” – to są ulubione chwile fotografa krajobrazowego czy też, jak kto woli – pejzażysty… ”

Michał Sośnicki to rodowity krakowianin, od kilku lat mieszkający pod królową Beskidów – Babią Górą, w Zawoi. Fotografią zajmuje się od 2008. Absolwent kursu Fotografii Artystycznej Zbigniewa Pozarzyckiego, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Współpracuje, bądź współpracował, m.in. z: National Geographic Polska, Ricoh Polska, Foto- Technika, Benq, Wydawnictwem Kartograficznym Compass, Magazynem Turystyki Górskiej „npm”, Centrum Górskim Korona Ziemi, Portalem Górskim, Tatrzańskim Parkiem Narodowym.

Fotografie autorstwa Michała były nagradzane w konkursach fotograficznych, m.in.: III miejsce w kategorii Przyroda Zdjęcie roku powiatu suskiego - Sucha Beskidzka 2020; II miejsce „Sztuka Natury” na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii I Filmu Przyrodniczego – Toruń 2017; I miejsce „Nasze Loreto – ogólnopolski szlak dzwonnic loretańskich 2017”; „National Geographic Polska – Nasze Karpaty 2014” – wyróżnienie; „Najpiękniejsza Góra Świata 6/2014” – fotografia znalazła się wśród 30 finałowych prac; „Tatrzańska jesień 2014” – II miejsce oraz prezentowane były na wielu wystawach pokonkursowych ( m.in.: Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze czy Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda w Nowym Targu - wyróżnienie). Jest Ambasadorem Premium marki Pentax oraz Benro.

Kocham góry, ale fotografuję nie tylko je, i nie tylko w nich… Fotografie, które Państwo tutaj widzicie powstały w okresie ostatnich 2 lat. Powstały w moim, fotograficznym świecie… Ten świat, tego podejścia do fotografii, poszukiwania światła, a przede wszystkim fotografowania sercem, od kilku lat uczę podczas organizowanych i prowadzonych przeze mnie warsztatach fotograficznych – mówi Michał Sośnicki. Więcej o artyście znajdziemy na jego stronie internetowej - Michał Sośnicki.

Wystawa „Krajobraz światłem malowany” od 1 września prezentowana jest na I piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Oglądać ją można do 16 października 2022. Wstęp wolny! Zachęcamy do zwiedzania w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398447

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.