Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.06.2022 15:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Jazzowe jam sesson z gwiazdami
Fot. Akradiusz Skolik oraz Tomasz Grzegorski
Fot. Akradiusz Skolik oraz Tomasz Grzegorski

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki i Klub Środowisk Twórczych zapraszają 30 czerwca (czwartek) o godz. 19.00 do Klubu "Krypta" na drugą jam session w ramach projektu, który potrwa do końca sierpnia.

Gośćmi będą: Aleksandra Mońko-Allen – pianistka, Tomasz Grzegorski - saksofonista, Maciej Sadowski - kontrabasista i Kacper Skolik - perkusista.

Aleksandra Mońko-Allen – pianistka klasyczna i jazzowa, kompozytorka, pedagog. Absolwentka Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu w klasach oboju i fortepianu (1999). W 2001 roku ukończyła Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli. Następnie kontynuowała naukę w City College of New York.
Swój pierwszy zespół jazzowy założyła w 1996 roku wspólnie z Dominikiem Bukowskim, Adamem Żuchowskim, Michałem Szczeblewskim i Jerzym Małkiem. Koncertowała w Polsce i USA. Współpracowała z takimi muzykami jak Eric Allen, Ephraim Wolfolk i Catarina Racha. Dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. K. Komedy w 1999 i 2003 roku.

Tomasz Grzegorski - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zadebiutował na scenie jazzowej w 1997 roku w zespole Quintessence Eryka Kulma. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych jako członej zespołu Parnas Jazz Quintet. W latach 1999-2005 grał w Sekstecie Janusza Muniaka występując regularnie w Jazz Club U Muniaka w Krakowie. W latach 1999-2009 grał w Kwintecie Jerzego Małka. Od 2005 do 2013 współpracował ze światowej sławy skrzypkiem Nigelem Kennedym, z którym koncertował na całym świecie. W roku 2006 rozpoczął trwającą do dziś współpracę z Kazimierzem Jonkiszem w jego Kwartecie Energy. Również od 2010 roku współpracuje z Trio Wojciecha Karolaka. Od 2015 uczestniczy w projekcie Stanisław Soyka & Wojciech Karolak Trio Swing Comunication. Od roku 2016 współpracuje z Radzimirem ”Jimkiem” Dębskim w projekcie Historia Jazzu. W roku 2019 uczestniczyłem w nagraniu płyty Grzegorski/Ślusarczyk/Białowolski/Adamczak/Skolik-To Muniak With Love. Koncertował i nagrywał m.in.: Markiem Bałatą, Andrzejem Cudzichem, Wojciechem Groborzem, Leszkiem Kułakowskim, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, słowackim trio Nothing But Swing, Josef"Dodo" Sosoka, Lazaro Cruz, Ed Cherry, Jon Lord, Jeff Beck. Występował na wielu festiwalach w kraju jak i zagranicą m.in.: Komeda Jazz Festiwal, Kaunas Jazz Festival (Litwa), Swing White Nights (St. Petersgurg , Rosja), Jazzpod Hradom (Słowacja), Leverkusen Jazztage (Niemcy), Jazzwoche Burghausen (Niemcy), Kongsberg Jazzfestival (Norwegia), Monte Carlo Jazz Festival (Monako) Festival Da Jazz (Szwajcaria), Hague Jazz Festival (Holandia) i wielu innych.

 

Maciej Sadowski - kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności w muzyce jazzowej. Jest silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz bierze czynny udział w zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów organizowanej przez „Jazz Forum”. W 2019 roku został wyróżniony tytułem muzyka roku przez jednego z najważniejszych krytyków muzycznych – Adama Barucha, na łamach portalu Polish Jazz. W przeciągu ostatnich 10 lat współpracował z ponad 100 zespołami w niemal każdym zakątku Europy, mając wkład w wiele prestiżowych projektów. Jest liderem zespołów: LowBow i Maciej Sadowski Kwadrat, a także współliderem Gdańsk Necropolitan Orchestra.

Kacper Sokolik - perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Brał udział w wielu wydarzeniach artystycznych, także zagranicznych. Był akompaniatorem na corocznym festiwalu sztuk artystycznych "Fama" w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka "Emigra - Symfonia bez końca". Finalista konkursu "Jazz Drummers Competition 2018".

 

Klub Krypta - czwartek 30 czerwca, godz. 19.00

Wstęp bezpłatny


Projekt "Jazzowy Elbląg 2022" jest finansowany przez Samorząd Miasta Elbląg

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11158653

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.