Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.06.2022 15:28 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!

W niedzielę 3 lipca gościem muzycznego cyklu Miasto.Gramy organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? będzie grupa wokalna Art'n"Voices - zdobywcy Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. Zapraszamy na koncert do Centrum Sztuki Galeria EL.

Miasto.Gramy to wymyślony przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? cykl koncertów, które prócz miejsc z żywą muzyką kojarzonych, odwiedzają również te zupełnie pod tym względem nieoczywiste. Za nami koncerty na Targowisku Miejskim, przy Grocie w Parku Planty, na Przystani Grupy Wodnej, a wkrótce między innymi w Parku Dolinka, na schodach przed SSP nr 3 czy na Górze Chrobrego.
Więcej o całym przedsięwzięciu tutaj:
 
Tym razem przenosimy się do Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie w pięknych i bardzo odpowiednich do tego typu wydarzenia okolicznościach posluchać będzie można wyjątkowej grupy - Art'n'Voices Vocal Ensemble.
 
Zespół Wokalny ART'N'VOICES - laureaci Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album; Muzyka Współczesna – od 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej. W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku zespół posiada również dziesięć nagród Grand Prix na zagranicznych i polskich festiwalach oraz 4 autorskie płyty.
Najnowszy album zespołu "Midnight Stories" wydany przez wytwórnię DUX otrzymał nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna.
"Midnight Stories" to 12 utworów inspirowanych tematyką nocy stworzonych specjalnie dla zespołu przez czołowych polskich kompozytorów młodego pokolenia. Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu.
Art’n’Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.
 
3 lipca (niedziela) godz. 19:00
Centrum Sztuki Galeria EL
Wstęp wolny
 
 
Projekt Miasto.Gramy dofinansowany został przez UM w Elblągu
 
 
 
Następne wydarzenia muzyczne w ramach Miasto.Gramy:
24 lipca - Nick Sinckler (USA, pop funky) |
Amfiteatr Park Dolinka
30 lipca - Rasm Almashan (orient, etno) | Góra Chrobrego
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11734
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10389276

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.