Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.06.2022 13:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na nietypowy koncert na rzece Elbląg i Bitwę na rysunki - Grafatak 25 czerwca w ramach imprezy Rzeka Kultury towarzyszącej obchodom Dni Elbląga.
 
Elbląg jest pięknie położony nad rzeką. Chcemy to wykorzystać i połączyć obcowanie ze sztuką i spojrzenie na nasze miasto z perspektywy rzeki.
W sobotę 25 czerwca organizujemy nietypowy koncert. Na pływającej platformie wystąpi ukraiński piosenkarz i songwriter - Postman.
 
Formuła koncertu: artysta na specjalnej platformie odpływa z Przystani Grupy Wodnej (Wybrzeże Gdańskie 12, przy Moście Wysokim) i niespiesznie zmierza w kierunku Zalewu Wiślanego. Uczestnicy na rowerach wodnych, kajakach, łódkach - swoich lub wypożyczonych w Grupie Wodnej (można rezerwować) towarzyszą platformie i delektują się płynącym koncertem. Ostatecznie można iść wzdłuż brzegu, ale nie wszędzie się da i klimat jednak nie tak fajny jak na rzece. Całość potrwa około godziny i w tym czasie można prócz muzyki spojrzeć na miasto od strony wody czyli - jeśli ktoś nie korzysta z aktywności na wodzie, z zupełnie nowej perspektywy.
 
Koncertowi towarzyszyć będzie GRAFATAK - Bitwa na rysunki, czyli sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Artyści w ciągu trzech godzin malować będą na żywo obrazy na zadany temat, po czym zgromadzona publiczność wybierze najfajniejszą wykonaną pracę. Jej autor otrzyma nagrodę finansową oraz unikatowy puchar za każdym razem przygotowywany przez organizatorów w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.
 
Program Rzeki Kultury:
25 czerwca (sobota) - Przystań Grupy Wodnej
16:00 - start imprezy, wybór tematów do Grafataku
16:15 - rozpoczęcie "Bitwy na rysunki", rozpoczęcie "płynącego" koncertu Postman 
19:15 - zakończenie działań malarskich i Finał imprezy z głosowaniem publiczności
Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne (opłacie podlega wypożyczenie sprzętu pływającego dla chętnych na Przystani Grupy Wodnej).
 
POSTMAN
Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach.
Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak”. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana…
 
Rzeka Kultury realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg
 
Następna impreza w ramach projektu Rzeka Kultury - 27 sierpnia (koncert Follow Rivers i Grafatak)
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11142434

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.