Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.06.2022 12:29 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Miasto.Gramy
Wczasy, Róża i P.Unity na początek. Zaczynamy Miasto.Gramy!
 
W najbliższy weekend na Przystani Grupy Wodnej startuje letni cykl koncertów organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? Na pierwszy ogień - synthpop/indie rock i funk - czyli bardzo tanecznie, choć w różnych klimatach.
Miasto.Gramy to cykl 12 koncertów zaplanowanych w różnych, niekoniecznie do tej pory z koncertami kojarzonych miejscach Elbląga. Od jazzu przez elektronikę, funk, hip-hop do alternatywy i tanecznego popu. Będzie się więc można delektować żywą muzyką na Górze Chrobrego, na Miejskim Targowisku czy na schodach przed SSP3.
Więcej o całym cyklu przeczytacie tutaj:
https://www.facebook.com/events/512195957039709/512195990373039/
 
Miasto.Gramy - Przystań Grupy Wodnej 
 
SOBOTA 4 czerwca godz. 19:00
 
RÓŻA
Róża to trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec. Twórcy znani są z grup Enchanted Hunters, Sorja Morja oraz Wilga, mieszkają i tworzą w Warszawie. Grupa zadebiutowała w kwietniu 2021 r. post-punkowym utworem „Oczy” wyprodukowanym wspólnie z Pawłem Krawczykiem z Hey. Piosenka zyskała rozgłos dzięki zdobyciu głównej nagrody w Konkursie Songwriterskim „Czekamy, czekamy” im. Roberta Brylewskiego. Latem 2021 roku Róża wystąpiła m.in. na Jarocin Festiwal 2021 oraz na Festiwalu Fama, gdzie zdobyła tytuł laureata.
4 lutego 2022 roku w dystrybucji Asfalt Distro ukazał się pierwszy album Róży – „Bu!”.
 
WCZASY

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.
Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku, gdzie głosami 32 krytyków zajął czwarte miejsce tuż za podium.
Teledysk do singla Dzisiaj jeszcze tańczę wyświetlono na youtube ponad 440 tysięcy razy. Utwory Wczasów grane są w wielu rozgłośniach radiowych, w tym w Trójce i Czwórce. W 2019 roku zespół wystąpił na największych festiwalach muzycznych takich jak Open'erSlot Art czy OFF Festival, zagrał dla pełnej sali klubu Blue Note na Spring Breaku oraz dla brytyjskiej polonii w O2 Forum Kentish Town w Londynie. Jesienią 2021 ukazała się trzecia płyta Wczasów zatytułowana "To wszystko kiedyś minie".

 

NIEDZIELA 5 czerwca godz. 19:00

 

P.UNITY

Dziesięcioosobowy skład wciąż nie mieści się na większości scen i w większości ram gatunkowych - określany mianem funkowego, ale nominowany do Fryderyka w kategorii Blues & Country, grający na jazzowych festiwalach i mający na koncie współpracę z Michałem Urbaniakiem, ale w dużej mierze trzymający się piosenkowych, czasem popowych form. Nie ważne czy za pomocą melanżowo-rapowego „FUNKJEST” nagranego z gościnnym udziałem Kuby Knapa, czy sofciarskiego, singla „My Mind” P.Unity wraca by bronić tytułu „najlepszego koncertowego zespołu w Polsce” (jak określił ich niegdyś Bartek Chaciński).
P.Unity to (niezmiennie):
Jędrzej Dudek - wokal
Weronika Grzesiewicz - wokal
Sara Jaroszyk - wokal
Maciej Sondij - gitara
Adrian Manowski - bas
Miłosz Oleniecki - klawisze
Rafał Dutkiewicz - perkusja
Michał Łuka - saksofon
Radek Nowak - trąbka
Witek Haliniak - puzon
 
Na koncerty cyklu Miasto.Gramy wstęp wolny

Projekt dofinansowany jest ze środków UM w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727949

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.