Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.05.2022 12:31 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Koncert Mistrzowski

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza 28.05.2022 (sobota) o godz. 18:00 na Koncert Mistrzowski, na którym wystąpią Vadim Brodski - skrzypce oraz Bartłomiej Wezner – fortepian.

W programie usłyszymy:

Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur
Johannes Brahms – II Sonata skrzypcowa A-dur op. 100
Przerwa
Camille de Saint-Seans – Introdukcja i Rondo Capriccioso
Jules Massenet – Medytacja z opery Thais
Brodski/Malicki – Żart Muzyczny
Vittorio Monti - Czardasz

Vadim Brodski pochodzi z ukraińskiej rodziny o korzeniach żydowskich. Mając 11 lat wystąpił jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Kijowskiej Filharmonii. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku. Jeden z nielicznych skrzypków, który miał zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Il cannone Guarneri del Gesù, należącym do Niccolò Paganiniego. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach. Zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami, m. in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Meksyku, London Philharmonic Orchestra, Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną, New Jersey Symphony, Orchestre de la Suisse Romande w Genewie. Nagrał płyty z muzyką klasyczną,m. in. koncerty skrzypcowe Brahmsa, Bartoka, Paganiniego, Czajkowskiego, Wieniawskiego, Saint-Saënsa i Sibeliusa. Sięga również do muzyki estradowej, są to m. in. płyty The BeatIes, Bolling – Vilensky – Brodski Jazz Quartet, Scott Joplin Ragtimes. Prowadzi klasę skrzypiec w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2005 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Bartłomiej Wezner jeden z najwszechstronniejszych pianistów swojej generacji. Zdobył nagrodę specjalną Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena w Lusławicach. Z zespołem BMF Piano Trio został zwycięzcą St Martin’s Chamber Music Competition w Londynie, zdobył I nagrodę na XIX Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Thessalonikach oraz brał udział w ARD Musikwettbewerb w Monachium. Od 2008 roku współpracuje z Vadimem Brodskim, a od 2011 ze skrzypaczką Marią Machowską. W 2013 roku wraz z Joanną Kreft (skrzypce) i Dominikiem Płocińskim (wiolonczela) założył Herbert Piano Trio.

Wydarzenie realizowane przy wsparciu Stowarzyszenia Kobiet "Miej Marzenia", Hotel Krasicki**** GOŚCI OD WIEKÓW i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Projekt SŁOWEM MALOWANE - cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych na Warmii jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zapraszamy serdecznie!
Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262146

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9199262

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.