Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.04.2022 15:34 Miasto:Elbląg Kategoria:Esej i Felieton Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Do jutra – mówi Kompas

O czym jest dzisiaj świat młodzieży? O czym naprawdę marzy i czego się boi młody człowiek? Co myśli, co czuje ? Zapytaliśmy młodzież o to nieraz. Z tych pytań i odpowiedzi powstały ciekawe i poruszające rzeczy i jesteśmy pewni, że ich przekaz trafi do serc również starszych – mówi Jola Prokopowicz z projektu Kompas. – Wszystkich, którzy  chcą usłyszeć głos młodych zapraszamy 23 kwietnia na wydarzenie „Do jutra”.

Wydarzenie „Do jutra” to event podsumowujący ponad roczny projekt „FAS-cynaci kompas życia”/zwanym Kompasem/ skierowany do młodych ludzi, realizowany przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Odbędzie się on 23 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida przy ul. Św. Ducha 3-7. Wstęp jest bezpłatny.

W trakcie projektu „FAS-cynaci kompas życia” młodzi poznawali i doświadczali  różne działania. Trening kompetencji społecznych pokazał m.in. jak komunikować swoje potrzeby w jednoczesnej dbałości o rozmówcę, poprzez warsztaty artystyczne sprawdzali jakie formy wyrazu są im bliskie, w przestrzeni wspólnych spotkań uczyli się współpracy, komunikacji, uwzględniania siebie nawzajem. Był też czas na   robienie inicjatyw dla innych oraz dla siebie. - Powyższe działania oraz ich rezultaty zostaną zaprezentowane podczas eventu w formie filmu „Wystarczy słuchać” – mówi Zyta Wrzos, koordynatorka projektu - Podczas wydarzenia młodzież pokaże również  spektakl przygotowany przez siebie w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

O spektaklu jego autorzy mówią -  „Skoro dostaliśmy możliwość głosu mówimy. Mówimy o tym, co nas męczy, boli, wkurza i załamuje. Mówimy o wkraczaniu w dorosłość, o motaniu się w młodzieńczości. Odsłaniamy siebie, odkrywamy. Wyciskamy emocje, uczucia, rozterki, bojaźnie, wahania. Odważamy się. I to będzie można oglądać. Naszą odwagę. Nas w pełni. Zapraszamy serdecznie na spektakl “Czy nazwałaby się Pani Optymistką?” Spektakl o naszych uczuciach, o naszych przeżyciach, o tym jak czujemy się w świecie. Zapraszamy do zobaczenia nas od środka.”

Poza spektaklem w którym udział bierze 11 osób zostaną też zaprezentowane dwie krótsze formy teatralne – monodram „Co u Pana słychać” oraz etiuda „Odklejka” – Wśród uczestników Kompasu podczas pracy nad wspólnym spektaklem kilka osób wyjątkowo połknęło bakcyla teatru i postanowiło popracować nad własnymi formami – dodaje Zyta.

Obok poruszających rzeczy, na evencie nie zabraknie też ważnych postulatów młodzieży i zabawnych elementów jak kompasowy Quiz na słodko. Dodatkowo młodzież zaprosi swoich gości do Pokoju doświadczeń, gdzie będzie można samemu poodkrywać czym jest Kompas …oraz na pyszne ciasta.   

- Nasz event robimy prosto z serducha, z odwagą pokazania swojej wrażliwości i z domieszką humoru, bo jak inaczej – zaprasza ekipa Kompasu - Będzie nam szalenie miło spotkać się z Wami na żywo!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o „Kompasie” można poczytać https://www.facebook.com/kompas.elblag

Projekt „FAS-cynaci kompas życia” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Forum Animatorów Społecznych

 

 

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11744
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403321

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.