Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.03.2022 08:48 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Michał Kozłowski „Grafiki i akwarele”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza 18 marca o godz. 17.00 do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy Michała Kozłowskiego pt. „Grafiki i akwarele”.

 

 

O wystawie „Grafiki i akwarele”:

Na wystawie prezentuję prace, których tworzenie sprawiało mi ogromną przyjemność. Może są mało współczesne i awangardowe, ale gdy kiedyś „dorosnę”, może dojrzeję do sztuki WIELKIEJ. Tworzę akwarele – technika lekka i ulotna – papier i farba wodna nigdy nie będą tak trwałe jak farba olejna.

Prezentowany zbiór grafik to efekt studiów na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego filii w Cieszynie w latach 1984–91, gdy miałem do dyspozycji pracownię uczelnianą. Akwaforta/tinta to techniki graficzne wymagające dużego nakładu pracy i odpowiedniego wyposażenia pracowni. Do tych technik obiecuję sobie wrócić, jak tylko przejdę na emeryturę – jestem już całkiem blisko. Tematy tych prac to opowiadania, które dotyczą mnie bardzo osobiście i osadzone są w moim najbliższym otoczeniu. Może dlatego wiszą u mnie w domu, a przebywanie z nimi dobrze wpływa na moje samopoczucie. Nie jestem twórcą permanentnym, maluję od czasu do czasu. Natomiast moje kulturalne potrzeby realizuję czynnie od 27 lat we Wspaniałym Teatrze bez Nazwy z gminy Gietrzwałd i jego Kapeli, a także w Chórze Konsonans z Tomaszkowa. Czasem publikuję też grafiki prasowe w naszej lokalnej „Gazecie Gietrzwałdzkiej” oraz okazjonalnie realizuję snycerkę literniczą.

Michał Kozłowski

 

Wystawa będzie czynna od 18 do 31 marca 2022 r.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9199120

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.