Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.01.2022 15:17 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Elbląska Orkiestra Kameralna
Polskie i światowe przeboje lat 20 i 30

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza 12 lutego na koncert pełen polskich i światowych przebojów muzyki lat 20 i 30.

W Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym kino było jednym z najbardziej lubianych sposobów spędzania wolnego czasu. Gwiazdy filmowe były wynoszonymi na piedestały ikonami, na filmy z Dymszą, Bodo, Żabczyńskim, Ordonówną chodzili wszyscy. Niezwykły rozwój przeżywały również operetki, rewie i kabarety. Polska muzyka tamtych lat idealnie wpisała się w obowiązującym wówczas model rozrywki – lekkiej, skrojonej pod mieszczańskie gusta, a jednak obdarzonej osobliwym urokiem, wdziękiem, a niekiedy i smakiem.

W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych królował jazz. Stamtąd pochodził jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków tego gatunku, który upowszechnił jazz na całym świecie: wokalista i trębacz Louis Armstrong. Lata 30. to era swingu. Powstają cieszące się popularnością musicale - jedyna rdzennie amerykańska forma muzyczno – teatralna. Nie słabną powstające standardy jazzowe wykonywane przez Freda Astaire, Elle Fitzgerald czy Louisa Armstronga.

W Polsce muzykę jazzową popularyzowało radio, w którego programie w 1937 roku jazz zajmował najwięcej czasu antenowego z programów muzycznych. Pod koniec lat 30. pojawiła się w Polsce swingowa faza jazzu, uprawiana przez big bandy Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego.

 

12.02.2022, 19:00, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

 

Wykonawcy:

Karolina Leszko - wokal (uczestniczka The Voice of Poland, Must Be The Music, THE FOUR. W 2017 roku wystąpiła w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 2019 roku na koncercie Michela Buble w krakowskiej arenie, Karolina spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Podczas wspólnego wykonania piosenki When I Fall In Love artysta porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją - zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon).

 

Daniel Cebula-Orynicz– wokal (Finalista 6. edycji programu The Voice of Poland, wokalista, wykładowca akademicki, trener zespołów wokalnych. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie).

 

Ariel Ludwiczak - dyrygent Absolwent Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku klasie dyrygentury prof. Wojciecha Rajskiego. Ukończył także studia podyplomowe w specjalności Zarządzanie w kulturze na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Stypendysta i uczestnik zimowej edycji LPP Erasmus i ABAM w Tallinie (Estonia) w 2009 roku dotyczącej interpretacji oraz wykonawstwa muzyki współczesnej. Jako dyrygent i organizator wydarzeń kulturalnych aktywnie udziela się w życiu artystycznym pomorza i nie tylko, ściśle współpracując z instytucjami kultury.

  

Dariusz Herbasz- saksofon tenorowy

Artur Jurek- fortepian

Jarosław Stokowski- kontrabas

Michał Lasota- perkusja

oraz Elbląska Orkiestra Kameralna

 

W programie m.in.

Polskie i światowe przeboje lat 20. i 30, a wśród nich m.in. „Tango milonga” , „Na pierwszy znak”, „To ostatnia niedziela”, „Paper moon”.

 

Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

 

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy). Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727327

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.