Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.12.2021 08:10 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Spotkanie autorskie wokół nowego tomu Studiów nad Truso

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ma przyjemność poinformować o zbliżającej się premierze nowej publikacji „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” autorstwa Jarosława Strobina i Karola Żołędziowskiego. Książka ukaże się jako tom IV z serii Studia na Truso. W ramach tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie autorskie online.

28 grudnia o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie autorskie wokół książki „Wytwórczość metaloplastyczna z osady w Janowie Pomorskim, stan. 1. Wyniki specjalistycznych badań artefaktów z metali kolorowych i szlachetnych pozyskanych w sezonach badawczych 1984-1991 oraz 2000-2008” autorstwa Jarosława Strobina i Karola Żołędziowskiego, pod redakcją Marka F. Jagodzińskiego.
 

Autorzy opowiedzą o specyfice prowadzonych badań, scharakteryzują wytwórczość metaloplastyczną mieszkańców Truso, a także wskażą, jak prezentowała się ona na tle innych emporiów skandynawskich epoki wikingów. Zaplanowany jest także pokaz pracy metalurgicznej, w ramach którego zaprezentowany będzie proces zdobienia na blaszkach taśmowatych (tzw. wybijanie). Autorzy odpowiedzą także na pytania słuchaczy.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne spotkanie odbędzie się w formule online. Pozwoli to uczestniczyć w wydarzeniu wszystkim chętnym. Transmisja odbędzie się za pośrednictwem serwisów YouTube oraz Facebook. Więcej informacji ukaże się na stronie https://muzeum.elblag.pl/.

Książka będzie dostępna do kupienia w muzealnym sklepie, a jej kopię cyfrową od 28 grudnia będzie można nieodpłatnie pobrać ze strony Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

 

Publikacja książki została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8816178

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.