Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.11.2021 13:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Muzeum Archeologiczno - Historyczne
Wiesława Rynkiewicz – Domino. Spotkanie wspominkowe

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i elbląski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego serdecznie zapraszają na spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się 23 listopada 2021 r. o godzinie 17.30 w budynku Gimnazjum, Bulwar Zygmunta Augusta 11 (wejście od strony ul. Zamkowej).
 

Listopad to miesiąc zadumy i refleksji nad przemijalnością i sensem ludzkiego życia, miesiąc zatrzymania się i wspominania tych, którzy już odeszli.


Spotkanie będzie poświęcone pamięci zmarłej w tym roku Wiesławy Rynkiewicz – Domino, pomysłodawczyni i organizatorce Kawiarenek Historycznych, która przez wiele lat sprawowała funkcję prezesa elbląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.


Wiesława Rynkiewicz-Domino (1958 – 2021) – z wykształcenia historyk sztuki, przez cały okres swojej pracy zawodowej związana była z Muzeum w Elblągu. Opiekowała się merytorycznie kolekcją detalu architektonicznego, sztuki i rzemiosła artystycznego oraz rękopisów, starodruków i ikonografii. Była twórczynią koncepcji wielu ekspozycji prezentowanych w muzeum oraz autorką i współautorką licznych opracowań z dziedziny historii sztuki i architektury, a także historii regionalnej. Osobą szczerze podziwianą za ogrom wiedzy o dziejach Elbląga i regionu.


Naszymi gośćmi będą najbliżsi Pani Wiesławy oraz Jej przyjaciele i znajomi. Zapraszamy na spotkanie również wszystkich, którzy zetknęli się z Panią Wiesią osobiście lub za pośrednictwem pisanego przez Nią słowa, wszystkich, którym bliska jest tematyka historii naszego miasta i regionu.


Spotkanie będzie okazją do wysłuchania wspomnień Jej bliskich, koleżanek i kolegów oraz osób, które miały okazję się z Nią spotkać. Okazją do obejrzenia zachowanych fotografii oraz przeprowadzonych z Nią wywiadów a także fragmentów dawnych spotkań przez Nią prowadzonych w Kawiarence Clio.


Zapomnienie, a bardziej jeszcze — niepamięć — zagrzebuje zmarłych.
…Lecz my ... wspominajmy dobrze i zawsze trudy ich i zabiegi
…”
(
Stefan Żeromski)


Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11276
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7906828

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.