Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2021 12:19 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
„Labirynt znaków. Współczesna grafika włoska”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wystawę pt.: Labirynt znaków. Współczesna grafika włoska” członków Stowarzyszenia Współczesnych Grafików Włoskich.

Wystawa zatytułowana „Labirynt znaków. Współczesna grafika włoska” ukazuje zaledwie wycinek tendencji i stylów 11 artystów grafików (z grupy 60 członków) związanych z Associazione Nazionale Incisori Contemporanei (Stowarzyszenie Współczesnych Grafików Włoskich). To prezentacja grafiki zarówno młodego pokolenia artystów, jak i mistrzów, którzy zaznaczyli historię włoskiego, współczesnego rytownictwa. Artyści o zróżnicowanym pochodzeniu geograficznym pochodzą między innymi z takich regionów jak Veneto, Lazio, Sycylia czy Sardynia. Nie bez znaczenia jest tradycja i miejsce, które wpisują się wyraźnie w ich graficzną tożsamość z bogatym spektrum zaproponowanych rozwiązań metodologicznych i stylistycznych, począwszy od stosowania bardziej tradycyjnych technik – takich jak akwaforta, akwatinta, suchoryt czy drzeworyt – aż do propozycji i materiałów podlegających ciągłym badaniom i eksperymentom. Techniki i style mieszają się w realizacji utworów o czysto figuratywnym lub zdecydowanie abstrakcyjnym charakterze, we wszystkich przypadkach przedstawiają odbitki o bardzo wysokiej wartości artystycznej. Artyści graficy mają w swoim dorobku nie tylko wiele wystaw międzynarodowych, ale są również laureatami wielu prestiżowych konkursów międzynarodowych. Jest to grupa artystów o trwałej pozycji we współczesnej grafice włoskiej.

 

W wystawie biorą udział:

Sandro Bracchitta, Małgorzata Chomicz, Lara Monica Costa, Giovanni Dettori, Elisabetta Diamanti, Gino Di Pieri, Pier Giacomo Galuppo, Arianna Loscialpo, Stefano Luciano, Francesco Sciaccaluga, Giuseppe Vigolo.

 

kurator wystawy: prof. Małgorzata Chomicz

kurator katalogu: Gianfranco Schialvino

 

wernisaż wystawy

3 listopada /środa/ 2021 r. godz. 17.00

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11744
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403433

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.