Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.09.2021 13:00 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Słowem Malowane 2021

SŁOWEM MALOWANE – cykl wydarzeń edukacyjno-kulturalnych w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim rozpoczęty – czarujemy słowem, malujemy wyobraźnią!

Do tej pory hasło „Słowem Malowane” kojarzyło się z ogólnopolskim konkursem plastycznym, ale w tym roku zapraszamy na szereg działań związanych z edukacją i kulturą: wystawy, warsztaty, koncert, teatr,
wykład, Galeria na Słupach. Odbędzie się oczywiście 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego SŁOWEM MALOWANE.

Projekt zainaugurowano otwarciem Wystawy Ilustracji Janusza Grabiańskiego „O Krasnoludkach, Sierotce Marysi, Rogasiu i Rudzi.” Artysta jest wybitnym przedstawicielem Polskiej Szkoły Ilustracji. Główny nurt jego twórczości stanowiły ilustracje do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Projektował również plakaty, karty i znaczki pocztowe. Jednak dla wielu pozostanie niezapomnianym autorem ilustracji do 2. wydania „Elementarza” Mariana Falskiego z kultowym już obrazem z okładki – uśmiechnięta para dzieci wraz z psem. Podczas spotkań z wystawą okazało się, że słowo „elementarz”, jako książka z której dzieci uczą się pierwszych liter, wyrazów i budowania zdań powoli odchodzi w zapomnienie. A szkoda!

Tegoroczny konkurs jest poświęcony twórczości Joanny Papuzińskiej. Joanna Papuzińska to kultowa autorka książek i wierszy dla dzieci, ceniony krytyk literacki, badacz literatury, pedagog. Wśród jej książek i publikacji są m. in. „Nasza mama czarodziejka”, „Placek zgody i pogody”, „Ściana zaczarowana”, „Uśmiechnięte słowa”, „Psociniec”, „Smok w powidłach”, wspomnienia z dzieciństwa „Darowane kreski”, „Czytania domowe”, „Zatopione królestwo”, „Inicjacje literackie”, „Mój bajarz odnowiony” i autobiograficzna „Asiunia”. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i średnich, uczniów liceów plastycznych oraz podopiecznych placówek specjalnych. Komisja konkursowa
oceni prace w 6 kategoriach oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Prace można składać do 25.10.2021. Finałowa wystawa Prac Laureatów będzie prezentowana w zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich – siedzibie Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Lidzbarku Warmińskim.

Informacji dotyczących 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "SŁOWEM MALOWANE – Joanna Papuzińska" organizatorzy udzielają pod kontaktem: mail oranzeria@lidzbarkw.pl oraz telefoniczne 517 262 146.


Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11230
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7579468

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.