Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.09.2021 14:26 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Forum Animatorów Społecznych Placówka:Brak
Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?

Czym żyje dzisiaj młodzież? Czego nie słyszymy? Co młodzi chcieliby, żebyśmy bezpośrednio od nich wiedzieli? Przyjdź, zobacz, usłysz i poczuj. Zapraszamy w środę- 15 września o godz. 17:00 do Centrum Sztuki Galeria El. Wstęp bezpłatny.

W tym dniu odbędzie się także event przygotowany przez uczestników projektu „FAS-cynaci kompas życia” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt skierowany jest do 22 młodych ludzi z Elbląga i okolic. W ramach projektu młodzież realizuje różne działania  m.in. biorą udział w warsztatach artystycznych, zdobywają wiedzę z zakresu komunikacji i kompetencji społecznych, organizują wypady do lasu, robią pizzę i ciasteczka, uczą się chodzić na szczudłach czy prowadzą niespieszne rozmowy na istotne i mniej istotne tematy. Jednym z założeń projektu było też stworzenie przez młodzież spektaklu w którym opowiedzą o ważnych dla siebie tematach. – Spektakl powstał podczas wyjazdu wakacyjnego do Stodolarni w Oleśnie – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu – Młodzież pracowała wspólnie z instruktorem teatralnym, który pomógł im wydobyć z siebie coś osobistego i nadać temu kształt. Grupa bardzo szybko weszła w proces twórczy i w niecałe 10 dni stworzyła spektakl z autorskimi tekstami i treściami, które ich inspirowały. A, że miejsce w którym tworzyli trafiło do ich serc to nazwali siebie Teatrem Stodoła.

Teatr Stodoła stworzył spektakl „Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?” i zaprezentuje go podczas przygotowanego przez siebie eventu w najbliższą środę, 15 września.

 – Podczas pobytu w Oleśnie dwie osoby szczególnie złapały bakcyla teatru – dopowiada koordynator - Wynik był taki, że po powrocie do Elbląga, Karina i Marta postanowiły stworzyć coś jeszcze.. i tak powstał Teatr Ramota, który podczas eventu pokaże krótką formę „Odklejka”.

A w przerwie pomiędzy spektaklami - Zapraszamy do skorzystania z propozycji: słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Kompasy, możliwości malowania i wzorzenia swojego ciała, niespiesznego pogrywania przy karciankach, a jeśli warunki pogodowe nam dopiszą, na zewnątrz Galerii, przez godzinę, będzie można też potrenować podstawy sztuki kuglarstwa – dopowiada Jola Prokopowicz, animatorka towarzysząca młodzieży w projekcie.

Młodzież Kompasowa nie tylko tworzy i potrafi zadbać o ciekawie spędzony czas ale także  dba o innych ludzi i o środowisko.

- Przy stołach z łakociami i piciem będą jednorazowe naczynia. Mimo to zachęcamy do inicjatywy wzięcia ze sobą choćby swojego kubeczka – bo może się okazać, że nie tylko zrobi się nam w serduszkach bardziej zielono, ale też będzie można poczuć się jak u siebie – zachęca animatorka Jola – Warto też zabrać ze sobą portfele bo podczas eventu będziemy zbierać pieniądze na wsparcie leczenia i rehabilitacji małego Mikołaja. O akcji „Obudź się Miki” można dowiedzieć się z facebook.com/obudzsiemiki. Zbiórkę przeprowadzimy pod patronatem Fundacji Elbląg.

Więcej o „Kompasie” można poczytać https://www.facebook.com/kompas.elblag

Forum Animatorów Społecznych

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11537
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9664702

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.