Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.07.2021 13:57 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
„Spiski Życiowe. Dziennik Węgajcki”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza 30 lipca (piątek) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Wacławem Sobaszkiem i promocję jego publikacji „Spiski Życiowe. Dziennik Węgajcki”, które poprowadzi Monika Stępień.

 

 

 

Wacław Sobaszek w swojej wyjątkowej publikacji daje świadectwo ludziom i umysłom nieustająco czułym wobec otaczającej ich rzeczywistości. Przez czterdzieści lat tej opowieści stajemy się świadkami konsekwentnej realizacji wizji lepszego świata. Nie jest to jednak świat odrealniony, utopijny czy kulisty. To świat słuchający wszystkich tych, którzy się w nim pojawiają, świat otwarty na nowe, obce, inne. Pełen kątów i zagięć, utarczek i blizn zostawionych przez historię, ekonomię, władzę, system. To opowieść o narodzinach wyjątkowej na skalę światową idei i umoszczeniu się jej w warmińskiej wsi. Spiski życiowe to droga do coraz to szerszych horyzontów kultury, nowych artystów i miejsc. W książce rozsiadają się przez lata jak przy stole przy jednej myśli: „miłość, wysiłek i dbanie, uwaga, szukanie we dwoje” takie osoby jak m.in. Ouico Bello, Krzysztof Gedroyć, Luba Zarembińska, Tadeusz Burniewicz, Rafał Urbacki.

 

Wacław Sobaszek – zaczynał działalność artystyczną w Pracowni Olsztyńskiej, interdyscyplinarnej placówce twórczo-badawczej. Od 1982 roku w Węgajtach. W bliskiej współpracy z żoną Erdmute przygotowuje spektakle z kolejno powstającymi tu zespołami: Teatru Wiejskiego Węgajty (1986), Projektu Terenowego (1996), Innej Szkoły Teatralnej (2010). Jest gospodarzem międzynarodowego festiwalu Wioska Teatralna. Pod szyldem Teatru Potrzebnego tworzy spektakle z udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie.

 

30 lipca /piątek/ 2021 r., godz. 17.00

Scena Staromiejska przy Starym Ratuszu, ul. Stare Miasto 33

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10398012

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.