Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.06.2021 15:36 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
„Muzyczne podróże Collegium Baccalarum”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do Galerii Stary Ratusz na wystawę fotograficzną Sławomira Ostrowskiego pt.: „Muzyczne podróże Collegium Baccalarum”.

Każdy chórzysta olsztyńskiego zespołu Collegium Baccalarum powie, że jego życie z chórem to fantastyczna muzyczna podróż. I dotyczy to zarówno osób, które śpiewają od początku, czyli 34 lata, jak i tych, które dołączyły kilka lat temu. Śpiewanie, próby, koncerty, bycie razem – wszystko jest muzyczną podróżą. Spotkanie z dyrygentką Agatą Wilińską jest także artystycznym przeżyciem – jej osobowość, profesjonalizm, wrażliwa dusza – wpływa na relacje w chórze. Nic dziwnego, że ponad 30 chórzystów Collegium Baccalarum w czasach pandemii tęskni do prób i występów z publicznością.

Chór zaprasza w fotograficzną podróż po Europie. A wkrótce  zaprosi na kolejny koncert w Olsztynie.

Olsztyński chór Collegium Baccalarum istnieje od 1987 roku, śpiewają w nim m.in. nauczyciele, prawnicy, lekarze, urzędnicy. Dyrygentem (od 1996 roku) jest Agata Wilińska. Prezesem Monika Czerepowicka, a honorowym prezesem Wiesław Kubczak.

 

Sławomir  Ostrowski – dziennikarz multimedialny z Olsztyna, przez lata pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy, który fotografuje od zawsze. Twórca serwisu Newsbar.pl. Laureat wielu prestiżowych nagród dziennikarskich, w 2017 r. nominowany do Grand Press Photo, ostatnio nominowany do polsko-niemieckiej nagrody dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego.

Sławomir Ostrowski fotografuje olsztyński chór Collegium Baccalarum od 2013 roku. Dokumentował koncerty zespołu we Francji, Włoszech, Rumunii, Czarnogórze, Niemczech, Czechach i oczywiście na Warmii i Mazurach.

Amerykański reżyser Tim Burton powiedział kiedyś: „Gdy ludzie śpiewają, odkrywają swoje dusze” – właśnie tego szuka autor wystawy „Muzyczne podróże” w koncertach Collegium Baccalarum.

 

Wystawa

25 czerwca – 7 lipca 2021 r.

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11329
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8581299

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.