Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.05.2021 15:08 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
„Biblioteka – jesteś w dobrych rękach”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wystawę plenerową „Biblioteka - jesteś w dobrych rękach” z okazji Jubileuszu 70-lecia WBP w Olsztynie.

Majowa pogoda sprzyja spacerom, dlatego Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza do obejrzenia wystawy, którą planuje zaprezentować przy Starym Ratuszu od strony jego pięknej gotyckiej elewacji.

Wystawa jest przygotowana specjalnie z okazji 70-lecia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, ale po prezentacji na olsztyńskiej starówce trafi do bibliotek w naszym regionie, jest więc ekspozycją uniwersalną.

Organizatorzy chcieli na kolejnych planszach w symboliczny sposób uchwycić to, co współczesne biblioteki proponują swoim użytkownikom i pokazać w nieszablonowych ujęciach szeroką ofertę ich działalności. Przygotowana wystawa pokazuje więc trochę inne spojrzenie na bibliotekarzy oraz na to, co biblioteki dają poza książką, z którą są powszechnie kojarzone: różnego rodzaju zbiory (czasopisma, ibuki, filmy itd.), spotkania, szkolenia, samo miejsce ze swoją atmosferą, przestrzeń działań, wiedzę bibliotekarzy oraz ich doświadczenie, uwagę... Celem wystawy było też pokazanie emocji, jakie odczuwa użytkownik, który już korzysta lub zechce skorzystać z tych dobrych i pożytecznych propozycji.

BIBLIOTEKA – JESTEŚ W DOBRYCH RĘKACH

„Biblioteka to… emocje. Tak, to miejsce, w którym możesz poczuć się dobrze. Gdzie znajdziesz chwilę relaksu, wytchnienia, rozwiniesz swoje pasje, dowiesz się czegoś nowego, spotkasz się z ludźmi, którzy myślą podobnie jak Ty, a co za tym idzie – napełnisz się pozytywną energią, która nie pozwoli Ci przejść następnym razem obok biblioteki obojętnie…”.

A to tylko cytat z pierwszej planszy...

 

wystawa plenerowa
„Biblioteka – jesteś w dobrych rękach”
z okazji Jubileuszu 70-lecia WBP w Olsztynie
12 maja – 10 czerwca 2021 r.
Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400775

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.