Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.03.2021 12:27 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Galeria El
Galeria EL – Kierunki Rozwoju

Jak mogłaby wyglądać Galeria EL, gdyby taka wizja wolna byłaby od jakichkolwiek ograniczeń? Z takim zadaniem zmierzyli się studenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Efekt ich prac można zobaczyć na wirtualnej wystawie już teraz.

Jakiś czas temu zamarzyła się nam wizja - jak mogłaby wyglądać Galeria EL, gdyby nie ograniczały nas żadne czynniki.

O pomoc poprosiliśmy Wydział Architektury Politechniki Gdańskiej, którego studenci korzystając z przygotowanych materiałów własnych oraz Stowarzyszenia Architektów RP – Koła w Elblągu puścili wodze fantazji i opracowali kilka projektów.

Zespół Centrum Sztuki Galeria EL zasugerował założenia funkcjonalno-użytkowe, na których uwzględnieniu szczególnie by nam zależało - m.in. magazyn obrazów, archiwum, sala konferencyjna/kinowa, część hotelowa, biurowa, czytelnia, klubokawiarnia, sklep z pamiątkami, pomieszczenia warsztatowe - czyli to, co składa się na nowoczesną instytucję kultury mogącą w pięknych, przystosowanych, nowocześnie wyposażonych wnętrzach realizować swoją najważniejszą misję: szerzyć kulturę, edukować młodzież, integrować miłośników sztuki.

Nad wszystkim pieczę sprawowali panowie Prof. Aleksander Piwek i dr Piotr Samól z Katedry Historii, Teorii Architektury i Konserwacji Zabytków, Wydział Architektury, Politechnika Gdańska - przedmiot: projektowanie konserwatorskie, którym niniejszym składamy wielkie podziękowania.

Zadaniem studentów było wprowadzenie nowych funkcji dla Galerii EL z zachowaniem istniejącej substancji zabytkowej przy założeniu, żeby nie wykonywać dosłownej rekonstrukcji sprzed roku 1945, ale wykorzystać spodziewane relikty archeologiczne.

Wystawa zatytułowana „Galeria EL – Kierunki Rozwoju”, na której znajduje się przekrój prac złożonych przez studentów przygotowana została w krużganku Galerii EL i póki co, ze względu na ograniczenia niemożliwa jest do obejrzenia na żywo. Zachęcamy jednak do zapoznania się z bardzo ciekawymi realizacjami studentów poprzez galerię zdjęć udostępnioną na profilu FB Galerii EL:

https://www.facebook.com/GaleriaEL/posts/3917945934910931

Kiedy będzie to możliwe, co miejmy nadzieję nastąpi wkrótce – zapraszamy do Galerii EL by ocenić projekty w progach naszej instytucji i skonfrontować je z miejscem, którego dotyczą. Bardzo ciekawi jesteśmy Państwa opinii.

A kto wie, może kiedyś...

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145228

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.