Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.03.2021 12:15 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Kompas życia – projekt dla młodych

Chcesz odnaleźć w sobie ukryte moce? Poznać ciekawych ludzi i wraz z nimi wspólnie tworzyć, działać, spędzać czas? A może po prostu pogadać i być wysłuchanym? Zapraszamy młodzież do udziału w projekcie „FAS-scynaci – kompas życia”. Udział jest bezpłatny.

„FAS-cynaci – kompas życia” to projekt realizowany przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG. Skierowany jest do 22 młodych osób w wieku 15-21 lat z Elbląga i powiatu elbląskiego. – Nasz projekt dedykujemy młodym osobom, które borykają się z różnymi trudnościami, takimi jak poczucie izolacji, nieporozumienia w rodzinie, kłopoty w nauce, uzależnienia, przemoc. Adresujemy go również do podopiecznych ośrodków wychowawczych i socjoterapii – mówi Zyta Wrzos, koordynatorka projektu.

W marcu rozpoczęły się pierwsze działania. Młodzież spotyka się co tydzień na Kreatywnej Społeczności, którą prowadzi dwóch animatorów – Jola i Adrian. – To, co dzieje się na tych spotkaniach, zależy głównie od młodzieży. Wsłuchujemy się w tematy, które poruszają w rozmowach z nami, w to, co ich ciekawi i w czym czują się słabi. Na tej podstawie konstruujemy później warsztaty, podczas których mogą się spotkać ze swoimi tematami i doświadczając ich na nowo, rozwijać się – mówi Jola. – Różnorodność w tematach jest wielka, od wyjścia w las i sztuki rozpalania ogniska bez rozpałki, po komunikację na planie zdjęciowym. Najważniejsze dla nas jest to, aby stworzyć przestrzeń, w której po prostu będą się dobrze czuli. Wierzymy, że to młodzi są ekspertami swojego życia, a my chętnie ich poznamy, wysłuchamy i wspólnie poodkrywamy nowe obszary oraz moce, które w nich drzemią.

Poza Kreatywną Społecznością, młodych czekają warsztaty dedykowane różnym formom artystycznym. Dzięki nim będą mogli poznać sposoby opowiadania o ważnym dla siebie temacie i wybrać sobie najbliższy. – Zaprosimy do Elbląga grupę teatralną, która specjalnie dla nich zaprezentuje spektakl, dotykający ważnego dla młodzieży problemu – mówi koordynatorka projektu. – Będzie to dla nich pewna forma inspiracji. Chcemy, aby później również nasza młodzież przygotowała swój spektakl czy performens, dzięki któremu będziemy mogli się jeszcze więcej dowiedzieć o tym, co jest dzisiaj dla nich ważne. To, czego będzie dotyczył spektakl i jaką przyjmie formę, będzie zależało wyłącznie od uczestników. Z naszej strony otrzymają wsparcie w postaci instruktora i psychologa. Aby czerpać z tego radość i zabawę, cała ekipa będzie pracować nad spektaklem nie tylko w Elblągu, ale także podczas 9-dniowego wyjazdu wakacyjnego.

W projekcie znalazło się także miejsce na trening kompetencji społecznych oraz trening samodzielności „coś dla siebie” i „coś dla kogoś”. Oznacza to, że uczestnicy zorganizują sobie cztery wyjścia w wybrane przez siebie miejsca oraz zorganizują trzy inicjatywy skierowane do wybranej grupy czy organizacji. W każdym działaniu będą im towarzyszyli animatorzy.

– Powoli tworzy nam się bardzo ciekawa ekipa, do której można jeszcze dołączyć. Wystarczy przyjść we wtorek o godz. 16:00 na spotkanie Kreatywnej Społeczności – zachęca koordynatorka. – Przygotowaliśmy także warsztaty dla osób, które chciałyby najpierw nas poznać i sprawdzić, czy Kompas (bo tak w skrócie o sobie mówimy) to przestrzeń dla niego. Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Forum Animatorów Społecznych na Warszawskiej 55.

Warsztaty, na które zapraszamy, to:

 - Wzorzenie ciała – 18 marca (czwartek), godz. 16:30-18:00

- Komunikacja na planie zdjęciowym – 22 marca (poniedziałek), godz. 16:30-18:00

- Co potrafi intuicja? – 25 marca (czwartek) godz. 17:00-18:30

- Jak tu o sobie opowiadać? – 29 marca (poniedziałek), godz. 16:30-18:00

Aby wziąć udział w warsztacie, należy wypełnić formularz dostępny tu: https://tiny.pl/rpfmr lub zadzwonić pod numer +48 692 054 834. Liczba miejsc jest limitowana. Szczegółowe informacje można znaleźć na fanpage'u Kompasu: https://www.facebook.com/kompas.elblag

Projekt „FAS-cynaci – kompas życia” realizowany jest do kwietnia 2022, z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Forum Animatorów Społecznych

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11537
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9664751

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.