Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.02.2021 12:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Kompas dla młodzieży. Ruszają warsztaty na W55

Warszawska 55 znów ożywa dla młodych. Od połowy lutego w ceglastym budynku z zielonym okienicami ruszają warsztaty dla młodzieży z Elbląga i okolic. Na początek: wzorzenie ciała, survival miejski, warsztat kuglarski, rozpalanie ogniska i spotkanie się z pytaniami. Od marca młodzież będzie mogła tu działać regularnie. Udział jest bezpłatny.

Żeby nie przyrosnąć do domowego fotela i przypomnieć sobie, jaką moc niosą spotkania na żywo, ekipa z Forum Animatorów Społecznych zaprasza do nowych działań. Będzie można trochę odpocząć po gorącym okresie, pogadać o wszystkim i o niczym, a przy okazji doświadczyć czegoś ciekawego.

Wzorzenie ciała
18.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55

To spotkanie z intuicyjnym malowaniem ciała, przy użyciu naturalnej (!) henny, przygotowanej specjalnie na tę okazję. Opcja dla tych, którzy chcą potrenować PRECYZJĘ, uważność, opanowanie, ciekawią się wzornictwem i sztuką. A przy okazji to również uczenie się dawania swojemu ciału przyjemności w delikatności. UWAGA: nie będzie malowania z szablonów, za to zabawa z tworzeniem czegoś swojego.

Warsztat kuglarski
19.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55

Kogo ciekawią pokazy tańca z ogniem od kuchni, będzie mógł poznać jego podstawy. Na początek pójdą w ruch piłeczki tenisowe i długie skarpety. Dlaczego tak? O tym opowie prowadząca. Warsztat kuglarstwa to m.in. zabawa z KOORDYNACJĄ, sporo ruchu i podpowiedzi, jak stworzyć sobie w domowych warunkach sprzęt, żeby ćwiczyć te sprawności na co dzień.
Warsztat odbędzie się na powietrzu, organizatorzy proszą o zadbanie o odpowiedni ubiór.

Survival miejski
23.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55

Jak przeżyć w mieście i się nie zgubić? To opcja dla tych, którzy chcą zobaczyć i dowiedzieć się, jak się przygotować do przetrwania w niesprzyjających warunkach DUŻEJ AGLOMERACJI. Poszukamy sposobów i możliwości przetrwania w zagęszczeniu uwarunkowań społecznych. Co może pomóc w niespodziewanej sytuacji?

Nie bój się pytać
25.02.2021 | godz. 17:00 | Warszawska 55

Dzieci nie boją się pytać. Pytają o wszystko! Tak poznają świat. Z biegiem czasu ta lekkość w nas trochę zanika. Dużo więcej zgadujemy, domyślamy się i często chcemy, żeby inni też się domyślali. Jakby znikała w nas ciekawość. Ile przez to gubimy? Ten warsztat będzie o budzeniu ciekawości i pytaniu głównie samego siebie. Dlaczego? Bo w sobie MAMY ODPOWIEDZI. Chodzi tylko o odwagę ich wydobywania.

Zróbmy ogień
3.03.2021 | godz. 17:00 | Bażantarnia

Tym razem spotkanie w Bażantarni. Survival leśny w wersji mini, z treningiem podstawowej umiejętności, czyli ROZPALANIA OGNISKA. Prosta sprawa? Może niekoniecznie w czasach, gdy królują grille z rozpałką. A co zrobić, gdy mamy otwartą przestrzeń i to, co daje natura? Jak poradzić sobie zwłaszcza teraz, gdy drewno jest mokre?
Będzie ogień, więc będzie można przyrządzić sobie coś na ciepło. Tutaj króluje pełna dowolność – każdy uczestnik warsztatu przynosi ze sobą to, co chciałby nad ogniem przygotować.

Dokładne miejsce spotkania będzie podane w odpowiedzi na zgłoszenie.

Wszystkie warsztaty odbywają się na żywo. Są bezpłatne i kierowane do młodzieży w wieku 15-21 lat. Ze względu na obostrzenia, liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/rpfmr

To dopiero początek tego, co będzie się dziać na Warszawskiej 55. Ekipa z FAS-u, z hasłem „łap kompas!”, stawia na młodzież, która dzisiaj szczególnie tego kompasu potrzebuje. Dla każdego to będzie oznaczać co innego. Czasem to potrzeba znalezienia swojej przestrzeni do działania i spotkań, której młodym w Elblągu brakuje. Czasem to potrzeba poznania nowych ludzi albo zauważenia samego siebie i przypomnienia sobie o własnych marzeniach.

Informacje o tym, co będzie się działo na Warszawskiej dla młodych, można znaleźć na fanpage'u Kompasu (https://www.facebook.com/kompas.elblag). Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu na maila: kompas@forumanimatorow.org.

„FAS-cynaci – kompas życia” to projekt realizowany przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11521
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9566518

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.