Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.01.2021 14:53 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Artystyczna książka i promocja on-line

W najbliższy czwartek, 14 stycznia br., Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na promocję unikatowej książki. "W. historie pisane wodą" to bibliofilska art-książka, wybór dziewięciu krótkich opowieści Iwony Bolińskiej-Walendzik.

Autorka jest doktorem sztuk plastycznych. Zajmuje się batikiem, witrażem, projektowaniem graficznym. Publikowała w „Gazecie Olsztyńskiej”, „VariArcie”,  „Almanachu” SPP Oddział Olsztyn (2015 i 2018) oraz „Borussii” (2016), autorka książki „Five o’clock in Olsztyn” (2019).  Publikacja "W. historie pisane wodą" to dziewięć historii pisanych wodą: kroplą rosy, wodą jeziorną, roztworem zwanym wodą morską, wodą ognistą.
Publikacja jest wyjątkowa, ponieważ wykonana została tradycyjnymi technikami drukarskimi. Pomysł projektu typograficznego, skład i druk ręczny to dzieło Tomka Ratajczaka, który zajmuje się projektowaniem typograficznym i składem ręcznym w autorskiej pracowni w Bielsko-Białej . Jak sam podkreśla, motorem do powstania pracowni było zamiłowanie do litery, zanikających technik druku i rzemiosła, które ginie we współczesnym zdigitalizowanym świecie.
Książka została przygotowana w nakładzie 99 ręcznie numerowanych i podpisanych egzemplarzy. Publikacja ręcznie złożona to rzecz unikatowa i wartościowa na rynku wydawniczym, której wartości bibliofilskiej dodaje artystyczne opracowanie typograficzne i niski nakład.

Promocja on-line  "W. Historie pisane wodą" Iwony Bolińskiej-Walendzik odbędzie się 14 stycznia /czwartek/ 2021 r., godz. 17.00 w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/pg/WBPOlsztyn

Spotkanie poprowadzi Monika Stępień, a gościem specjalnym będzie Tomek Ratajczak.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11537
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9664912

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.