Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2020 08:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Dodaj dziecku skrzydeł! Taniec sportowy w Promyku

Widzisz, że Twoje dziecko ma doskonałe poczucie rytmu? Ruch i taniec sprawiają mu wielką frajdę? To już tylko krok od mistrzowskiego tytułu! Zanim Twoja pociecha trafi na parkiet - ten pierwszy, kluczowy krok należy do Ciebie. Zapisz swoje dziecko do sekcji tańca sportowego EKT Jantar! Uwaga! Dla nowych uczestników zajęcia we wrześniu są bezpłatne.  

- Moja córka zawsze miała bardzo dużo energii, lecz przy zabawie z innymi dziećmi była nieco nieśmiała. Odkąd zaczęła chodzić do „Promyka” jest zdecydowanie bardziej odważna i pewna siebie. Wszystkie nowe kroki prezentuje całej rodzinie. Do tego stała się bardziej obowiązkowa i zdyscyplinowana co też przełożyło się na lepsze wyniki w szkole – dzieli się swoimi spostrzeżeniami mama, tancerki 8-letniej Marysi.

- Syna zawsze ciągnęło do sportu. Szukaliśmy najlepszego miejsca do realizowania się. Syn trenował w wielu miejscach, próbował się w wielu dyscyplinach sportowych. Zdecydowaliśmy się na taniec sportowy i nie żałujemy. Poprawiła się jego sylwetka, nie garbi się, nabrał pewności siebie i co najważniejsze ma kondycję zdecydowanie lepszą niż niejeden przedstawiciel gier zespołowych. – dodaje Pan Piotr, tata 10-letniego tancerza Jaśka.

Taniec to wyjątkowa dyscyplina sportu. Mniej kontuzjogenna niż inne, a wręcz dająca efekty medyczne: korekta chodu, zapobiega wadom kręgosłupa, wzmacnia mięśnie i rozwija mobilność stawów, a jednocześnie bardzo wymagająca. Przygoda z tańcem może zostać zwieńczona licznymi medalami, pucharami i tytułami mistrzowskimi. Dzieci poznają słodki smak zwycięstwa i gorycz porażki i uczą się jak radzić sobie z tymi emocjami. Liczne turnieje i zawody, w których biorą udział nasi tancerze, to nie tylko okazja do zaprezentowania się w pięknych strojach, ale także nauka współpracy w zespole.

Zajęcia nauki tańca dla dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu (sobota i niedziela). Dzieci uczyć się będą walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, quickstepa, foxtrota, czyli tańców standardowych oraz rumby, cha-chy, samby, jiva i pasadoble znane jako tańce latynoamerykańskie.

Każdy z tych tańców może sprawić dziecku frajdę, a samo trenowanie w klubie to także nauka dobrych manier i dbania o estetyczny wygląd.

miejsce | Centrum Tańca „Promyk” ul. Browarna 80, Elbląg

zapisy| biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00

tel. +48  55 611 01 30/40

tel. kom. +48 609 977 220

e-mail: promyk@swiatowid.elblag.pl

www.promyk.elblag.pl

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11142227

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.