Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.09.2020 09:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:inf. nadesł. Placówka:Kino Światowid
Kino Dzieci

Kino Dzieci to przegląd najlepszych produkcji nakręconych w ostatnich latach dla młodych widzów. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 4-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Konkursowej projekcje odbędą się od 26 września do 4 października w Kinie Światowid.

Widownia   Kina   Dzieci, od startu festiwalu w 2014 do dziś, rozrosła się do ponad dwudziestu miast w Polsce.  Publiczność każdej edycji zapoznaje się z międzynarodowymi produkcjami nominowanymi w Konkursie Głównym, które nie trafiły jeszcze do szerokiej dystrybucji.  Pełen program, pogrupowany w sekcje, prezentowany jest w Warszawie i we Wrocławiu, zaś najważniejsza z sekcji, czyli Konkurs główny prezentowany jest również w pozostałych ok. dwudziestu festiwalowych miastach, w tym w Elblągu. Najlepszy film otrzyma nagrodę Kwiatu Paproci – przyznawaną przez widzów z całej Polski.

W najbliższy weekend 26-27 września, uczestnicy wydarzenia w Kinie Światowid obejrzą – m.in. szpiegowskie intrygi ("Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai: Rabuś z pociągu", „Tarapaty 2”), nieprawdopodobne opowieści o przyjaźni („Binti”, "Ella Bella Bingo" czy "Fritzi - przyjaźń bez granic"). Natomiast w kolejnym tygodniu (3-4 października) – najmłodsi widzowie, za sprawą przygód niesamowitych bohaterów dowiedzą się jak walczyć ze stereotypami, uprzedzeniami, jak ważna jest wzajemna pomoc i współpraca. Pretekstem do poruszenia tych ważnych tematów, będą pełne humoru filmy – „Halvdan- Prawie wiking”, "Szczęściara", "Wszyscy za jednego" czy „Filonek Bezogonek”.

Więcej informacji o filmach oraz szczegółowy harmonogram projekcji znajduje się na stronie: www.kino.swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11895
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10775046

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.