Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.09.2020 13:39 Miasto:Mrągowo Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
49. Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej

Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaprasza do udziału w 49. Wojewódzkim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej, który ma na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego.

W Mrągowie Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej gości już od 48 lat. Inicjatorem wydarzenia był zasłużony promotor amatorskiego ruchu plastycznego Aleksander Wydorski, - absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, instruktor do spraw plastyki m.in. w Powiatowym Domu Kultury w Mrągowie, organizator wielu plenerów malarskich dla uczestników zajęć plastycznych, przeglądów malarskich (Mrągowo), rzeźby (Biskupiec) i tkaniny (Kętrzyn), założyciel Klubu Plastyka Amatora w Olsztynie.

Początkowo Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej odbywał się na szczeblu rejonowym, dopiero po przejściu Aleksandra Wydorskiego do Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie, kontynuowany był przez Stanisława Kusia i od 1971 roku stał się imprezą wojewódzką.

Przegląd odbędzie się 17 października o godz. 15.00. Mogą wziąć w nim udział pełnoletni twórcy nieprofesjonalni z woj. warmińsko – mazurskiego. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu 2 prace z dziedziny malarstwa, grafiki lub rysunku, które powstały w ciągu dwóch lat poprzedzających Przegląd i nie były nagradzane w innych konkursach. W konkursie nie mogą brać udziału studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych.

Prace przygotowane do ekspozycji należy dostarczyć na własny koszt na adres Organizatora. Ostateczny termin nadsyłania prac25 września 2020 r. Zgłoszenia przyjmujmowane są tylko drogą ON LINE poprzez formularz dostępny tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdX3CyeBeLtaWx9aYXvkK8snAPkscObDo4Maa8t_wlALcf77Q/viewform

Oceny zgłoszonych prac dokona profesjonalne Jury powołane przez Organizatora, a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia WYSTAWY KONKURSOWEJ w dniu 17 października o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki. Autorzy najlepszych prac zostaną wyróżnieni, otrzymają nagrody i dyplomy.

Pełny REGULAMIN 49. Wojewódzkiego Przegladu Plastyki Nieprofesjonalnej

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11537
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9664718

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.