Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.08.2020 08:25 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Koncert młodych muzyków - In the mood... for jazz

Dziś, 13 sierpnia o godz. 19.00  Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się koncert młodych muzyków IN THE MOOD... FOR JAZZ.

Wystąpią:
Angelika Krawczyk- wokal
Gabriel Janzen- klarnet
Filip Lewandowski- fortepian
Oskar Piędziak- fortepian

Filip Lewandowski i Oskar Piędziak występowali w Oranżerii na początku roku, podczas koncertu „Zimowe fantazje”. Angelikę Krawczyk poznaliśmy podczas występu zespołu "Wild" z lidzbarskiego MDK -u, a Gabriela Janzena usłyszymy po raz pierwszy. Muzycy wystąpią solo, w duetach, w zespołach. Wykonają utwory klasyki jazzowej, wybrane piosenki ulubionych twórców, a także kompozycje własnego autorstwa.Angelika Krawczyk - wokalistka, ukończyła PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Należy do zespołu wokalnego WILD działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. W roli solowej wokalistki, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie już wiele wyróżnień i nagród.

Gabriel Janzen - absolwent PSM I stopnia w Wejherowie oraz obecny uczeń PSM II stopnia w Gdańsku w klasie klarnetu pod okiem prof. Ireneusza Mraczka. Od roku współpracuje z Oskarem Piędziakiem. Muzykują, aranżują, komponują, m.in. innymi powierzono im stworzenie hymnu III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Filip Lewandowski - ukończył PSM I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku. Od 2018 r. uczeń prof. Bożeny Krygier w PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Fascynacją muzyką Chopina dzieli w ramach wydarzeń kulturalnych Gdańska. Poza muzyką poważną, gra na koncertach w zespole z innymi instrumentalistami muzykę rozrywkową.

Oskar Piędziak - w 2017 roku ukończył PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim pod kierunkiem mgr Oleny Prodan-Rostkowskiej. Aktualnie kształci się w PSM II stopnia w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Bożeny Krygier. Ma on na swoim koncie kilkadziesiąt aranżacji jazzowych oraz kilkanaście kompozycji. Wspólna miłość do jazzu jego oraz Gabriela Janzena zaowocowała powstaniem zespołu BKBF. Gra również w Big Bandzie prof. Adama Wendta.


Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.

Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

Koncert odbędzie się w ramach Klubu „To idzie młodość”. Projekt dedykowany młodzieży „Debatować nie jest źle” jest współfinansowanego przez Samorząd Województwa warmińsko-mazurskiego”.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8575927

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.