Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.07.2020 12:43 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Wystawa „Pomarańczowe drzewko” Małgorzaty Kadelskiej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wystawę malarstwa „Pomarańczowe drzewko” Małgorzaty Kadelskiej, którą będzie można oglądać w dn. 17-23 lipca.

Drzewko pomarańczowe to symbol nadziei, miłości i ogromnej radości. Pojawiło się w moim domu wnosząc mnóstwo energii. Małe pomarańczki swoim kolorem ożywiły cały dom. W czasach tak trudnych dla każdego ich witalność przypomina o nieprzerwanym cyklu w przyrodzie, który trwa mimo wszystko.Wystawa obejmuje obrazy wielko formatowe z ostatnich dwóch lat, odnoszące się do podobnej idei. Życie wciąż trwa i przynosi nam to co piękne,fascynujące i pociągające. Mam nadzieję, że kolorystyka i forma przekaże moją energię odbiorcom.
M. Kadelska

Małgorzata Kadelska - urodziła się w 1971 r. w Olsztynie. Studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W 1993 r. z wyróżnieniem obroniła dyplom z grafiki warsztatowej i historii sztuki. W 1996 r. otrzymała dyplom z malarstwa w pracowni Kiejstuta Bereźnickiego, z aneksem z rysunku u Marii Targońskiej na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2000 r. pracuje na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, wykłada projektowanie, historię sztuki ogrodowej dla architektury krajobrazu.

Specjalizuje się w wielkoformatowym malarstwie sztalugowym, rysunku oraz projektowaniu wnętrz i architektury krajobrazu. Projektuje wielkoobszarowe parki i ogrody wraz z małą architekturą, a także rzeźbą. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich. Jest autorką artykułów naukowych, a także publikacji z zakresu urbanistyki, sztuki projektowej oraz projektowania architektury krajobrazu z elementami dzieła sztuki.

Zorganizowała wiele wystaw indywidualnych i uczestniczyła w prezentacjach zbiorowych. Były to wystawy malarstwa i projekty wielkoobszarowe na terenie kraju, ale również w Holandii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii i USA.

17-23 lipca 2020 r.

Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747499

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.