Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.06.2020 14:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
III Festiwal Filmów Poniżej Poziomu i Fotogra pod hasłem TU.Elbląg

Przez jednych uwielbiany, przez innych wyszydzany - Elbląg. Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? po raz trzeci organizuje Festiwal Filmów Poniżej Poziomu oraz Fotogrę miejską, podczas których można spojrzeć na nasze miasto okiem uczestników, a właściwie ich kamer i aparatów. W tym roku hasło przewodnie to TU.Elbląg, a w jury konkursu - wyjątkowi goście

Festiwal Filmów Poniżej Poziomu to inicjatywa Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest?, które od trzech lat proponuje specyficzną zabawę. Impreza ma dwa etapy: Fotogra czyli gra miejska, w której udział biorą osoby robiące zdjęcia oraz konkurs krótkich form filmowych (1 do 3 min) kręconych kamerą czy komórką - Festiwal Filmów Poniżej Poziomu (FFPP) . W tym roku w ramach konkursu FFPP oceniane są nadesłane prace, których motywem przewodnim jest interpretacja hasła TU. Elbląg. W latach ubiegłych hasłami były "Elbląg - lubię to!" oraz "Jestem EL!", czyli Elbląg jest cały czas w centrum zainteresowania organizatorów.
Prace konkursowe, zarówno w Fotogrze jak i FFPP oceniane są przez jury. W skład jury konkursu filmowego wchodzą tym razem:
Ola Bielska - prowadząca spotkania filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego im. Andrzeja Munka
Abelard Giza - stand upper i m.in. współtwórca etiud filmowych towarzyszących programom scenicznym
Jacek Żukowski - dziennikarz, operator, montażysta, scenarzysta - pracujący na co dzień w Truso .TV
Finał konkursu oraz spotkanie z jurorami i prezentacja prac zgłoszonych do konkursu odbędzie się 27 czerwca o godz. 20:00 w Centrum Sztuki Galeria EL.
Laureaci konkursu otrzymają statuetki "Złotego, srebrnego i brązowego Szpadla" oraz nagrody finansowe (750, 500 i 250 zł).
Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, ale ze względu na zasady odnośnie organizacji imprez w czasie epidemii SARS-CoV-2 obowiązują darmowe wejściówki, które można odebrać w Galerii EL (ilość ograniczona, obowiązuje zasłanianie twarzy maseczką, chustą czy szalikiem).
Dzień wcześniej 26 czerwca w godzinach 16:00 - 21:00 odbędzie się Fotogra, podczas której uczestnicy za zadanie będą mieli zrobić 10 zdjęć w Elblągu na zadane tematy, które otrzymają podczas rejestracji do imprezy (Centrum Sztuki Galeria EL od godz. 16:00). Tym razem jury stanowić będa fotografowie i reprezentanci organizatora - Beata Branicka, Krzysztof Paluszyński oraz Miłosz Kulawiak. Zwycięzca konkursu foto, którego poznamy w niedzielę podczas finału FFPP, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 500 zł.


Pełniejsze info o Festiwalu Filmów Poniżej Poziomu oraz Fotogrze można przeczytać na profilu organizatora skcojest.blogspot.com oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/656540141765650/

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8810580

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.