Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.06.2020 13:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Kamil Czyżak Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wakacyjne warsztaty plastyczne dla dzieci

„W pięć dni dookoła świata” – pod takim hasłem dzieci będą mogły spędzić wakacyjny czas na zajęciach organizowanych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na uczestników czeka międzykontynentalna przygoda z rękodziełem. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

Tematyka zajęć
W trakcie warsztatów dzieci poznają najciekawsze informacje na temat wybranych kontynentów. Zaczną od poznania europejskich strojów ludowych, aby móc stworzyć własną lalkę gałgankową inspirowaną wybranym regionem Europy.
Drugiego dnia maluchy przeniosą się do Azji, aby zobaczyć najpiękniejsze dzieła rękodzielników i dowiedzieć się, jakie zwierzęta mieszkały w cesarskich ogrodach. Tego dnia zadaniem uczestników będzie stworzenie własnego zwierzaka. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy będą znakomicie bawić się, mając pod ręką kolorowe nici, materiały, igły.
Dzieci posłuchają również ciekawostek na temat afrykańskiej sztuki i rzemiosła. Czerpiąc inspirację z kreatywnego oraz użytkowego podejścia mieszkańców Afryki do wytwarzanych przedmiotów, uczestnicy warsztatów - przy dźwiękach djembe - wykonają pegboard, czyli tablicę na biurko, która może pełnić funkcję ozdobną lub użytkową.
Kolejny dzień letnich warsztatów poświęcony będzie najciekawszym miejscom obu Ameryk. W trakcie spotkania dzieci zaprojektują i wykonają własne łapacze snów. Plemienni Indianie do dziś łapaczom snów przypisują moc ochrony przed złymi snami. My zaś wierzymy, że warsztat pobudzi w maluchach kreatywność, a także pozwoli poznać niezwykły świat naturalnych produktów wytwarzanych własnoręcznie.
Ostatnim przystankiem naszej podróży będzie Australia. Tego dnia zadaniem uczestników będzie zatrzymanie wspomnień poprzez własnoręczne wykonanie albumu na zdjęcia. Pokażemy, jak pięknie i z pomysłem zaprojektować album w technice zwanej scrapbookingiem. Technika ta nie ma określonych reguł, co sprawia, że im bardziej kreatywnie podejdziemy do tematu, tym lepiej będziemy się bawić i ciekawszy będzie efekt końcowy.


Zapisy na zajęcia
Pięciodniowe warsztaty realizowane będą w terminie od 3 do 7 sierpnia 2020 r., w godzinach od 10.00 do 13.00, w salach plastycznych CSE „Światowid”. Liczba miejsc jest ograniczona. Koszt tygodniowego karnetu wynosi 250 zł. W cenę wliczone są potrzebne materiały plastyczne.
Dodatkowe informacje i zapisy: Aleksandra Bednarczuk, tel. 605 636 670, email: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11887
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747937

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.