Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.03.2020 10:25 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
…czy to jest kochanie?

To już 24 raz, kiedy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu otwiera się na piosenkę poetycką i recytację. W dniach 21-22 marca odbędzie się XXIV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa „…czy to jest kochanie?”.

Podczas festiwalu odbywa się konkurs, podczas którego swoją wrażliwość i talent zaprezentować można w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji. Tradycyjnie już sporo miłośników słowa zgłosiło się do udziału w obu konkurencjach. Dwadzieścia jeden osób, w tym jeden duet, podjęło się wyzwania w piosence poetyckiej, natomiast w recytacji zmierzy się piętnastu chętnych i odważnych. Każda adaptacja to ciekawa i inspirująca podróż mająca na celu przywracanie piękna i czystości językowi.

Laureaci prezentacji konkursowych staną na jednej scenie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem oraz Warsaw Opera Quartet, w niedzielę wieczorem, 22 marca na scenie sali Kina Światowid.

Miłość jest inspiracją dla wielu artystów i twórców. A zamiłowanie do czystości języka ważne, szczególnie teraz, kiedy nowomoda językowa i zapożyczenia z innych języków, wypaczają i wypychają piękno naszego ojczystego poza margines.

Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja rozpoczną się w sobotę, 21 marca, o godzinie 10.00 na „Scenie na Piętrze”, natomiast od godziny 17.00 w Dużej Sali Kina Światowid prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej. Przesłuchania uczestników są otwarte dla publiczności.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Sponsorami Festiwalu są: Hotel Anders Resort&Spa w Starych Jabłonkach, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Ubezpieczenia „Perfect” Stanisław Jasina, „Optima” - profesjonalne artykuły chemii gospodarczej. Festiwal zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11972
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11145412

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.