Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.01.2020 13:52 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Seniorze! Zostań wolontariuszem!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy na emeryturze możliwy jest rozwój osobisty? A może masz wątpliwości, czy w senioralnym wieku da się nawiązać nowe, trwałe relacje z innymi i w twórczy sposób spędzić wolny czas? Odpowiedzią na powyższe pytania jest wolontariat w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Dla wielu osób wolontariat 60+, który jest nowym zjawiskiem w naszym kraju, może wydać się czymś zaskakującym. Jednak coraz więcej starszych osób żyjących aktywnie i lubiących nowe wyzwania decyduje się na taką formę zagospodarowania swojego wolnego czasu. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu daje grupie odbiorców 60+ okazję do osobistego realizowania się.

Wolontariat seniorów jest wartościowy nie tylko dla nich samych, ale także ma wielkie znaczenie dla tych, którym starsze osoby poświęcają swój czas. Seniorzy mogą dzielić się swoim czasem, doświadczeniem, wiedzą, mądrością życiową, pasją i pogodą ducha, a dzięki wolontariatowi osoby 60+ wpadną w wir pracy i będą mogły w ciekawy sposób spędzać czas wolny.

Zaangażowanie się w wolontariat to dla seniorów idealna okazja, aby łagodnie przejść od zakończenia pracy zawodowej do nowego porządku życia na emeryturze. Jednocześnie można zrobić naprawdę wiele dobrego. Wolontariusze często powtarzają, że nigdy wcześniej nie czuli się tak spełnieni i potrzebni, jak czują się właśnie w wolontariacie.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w wtorek 28 stycznia 2020 o godz. 11:00 w CSE „Światowid” w Elblągu, plac Kazimierza Jagiellończyka 1. Uczestnikom spotkania odpowiemy na wiele pytań dotyczących wolontariatu: co można robić, komu pomagać? Jak angażować się w przygotowywanie i pomoc przy różnych wydarzeniach?

CSE „Światowid” w Elblągu każdemu wolontariuszowi oferuje szkolenia m.in. z kompetencji cyfrowych.

Karolina Firlej

mail: karolina.firlej@swiatowid.elblag.pl

telefon: 55 611 20 59

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184750

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.