Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.01.2020 09:31 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf.nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Mój cień blues wydany w serii Trilinguis

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza w środę, 15 stycznia na promocję serii wydawniczej WBP „Trilinguis 7” – Bożena Kraczkowska „Mój cień blues”. Gośćmi spotkania będą: Bożena Kraczkowska, Mirosława Pieńkos, Marek Gardzielewski, Cezary Makiewicz.

- Zapraszamy na promocję siódmego zeszytu poetyckiego z serii Trilinguis wydanego przez WBP w Olsztynie. Tym razem w serii prezentujemy wiersz Bożeny Kraczkowskiej. Autorka wybrała do publikacji utwór Mój cień blues, który został przetłumaczony na języki angielski i włoski - zachęcają organizatorzy. -  Podczas spotkania promującego wydawnictwo gościć będziemy tłumaczkę Mirosławę Pieńkos, która tłumaczyła wiersz poety na język włoski oraz drukarza Marka Gardzielewskiego.

Bibliofilski druk jest okazją do spotkania z autorką, która tego dnia będzie również świętować swoje urodziny. Gościem specjalnym spotkania będzie Cezary Makiewicz.

Seria „Trilinguis” to pomysł WBP na promocję poetów z regionu oraz prezentację tłumaczy z różnych krajów. Ta niezwykła publikacja zawierająca jeden wiersz w trzech językach powstała w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie przy współudziale drukarza Marka Gardzielewskiego. Współpracował on z WBP przy wszystkich wydaniach serii. Do tej pory ukazało się sześć zeszytów z utworami Marka Barańskiego, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Kazimierza Brakonieckiego, Wojciecha Kassa, Zbigniewa Chojnowskiego i Krzysztofa Szatrawskiego. Publikacja drukowana jest techniką wypukłodruku. Całości dopełnia subtelne tłoczenie na okładce charakteryzujące serię. To bibliofilski rarytas wydany w nakładzie 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

Bożena Kraczkowska urodziła się w Świdniku k. Lublina. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Z wykształcenia jest muzykiem oraz dziennikarzem. Wieloletnia redaktorka i dziennikarka „Gazety Olsztyńskiej”. Jest autorką wierszy, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży m.in. zbioru opowiadań „Czubek” oraz powieści „Operacja Dexter”. Fotografuje, pisze teksty piosenek, komponuje, śpiewa.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400762

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.