Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.12.2019 14:00 Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Krzysztof Chaja, Kamil Czyżak Placówka:Brak
Reportaż z Targów Seniora 2019
Występy artystyczne, projekcje filmów, panel dyskusyjny oraz warsztat tworzenia kartek świątecznych – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów tegorocznych Targów Seniora, które odbyły się 10 listopada w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Targi Seniora stanowiły podsumowanie projektu „Akademia+60” i były okazją do zaprezentowania efektów warsztatów dla seniorów, organizowanych w CSE „Światowid” od września do grudnia tego roku.

Targi rozpoczęły się od spektaklu teatralnego w języku angielskim – przygotowali go uczestnicy warsztatów języka angielskiego z elementami teatru. Z kolei seniorzy uczęszczający na warsztaty filmowe zaprezentowali film, który wspólnie nagrywali podczas zajęć. Na scenie zaprezentowali się także uczestnicy warsztatów jogi śmiechu, przygotowując na tę okazję specjalny performance.

Na scenie można było również podziwiać występy regionalnych zespołów folklorystycznych i grup wokalnych.

Podczas Targów odbyły się prelekcje oraz panel dyskusyjny pt. „Stop wykluczeniu społecznemu!” z udziałem przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz pełnomocnika prezydenta Elbląga ds. seniorów. Wnioski płynące z dyskusji dotyczyły m.in. kierunków rozwoju polityki senioralnej. Zdaniem ekspertów, w przyszłości należy zadbać o większą integrację międzypokoleniową oraz o zmianę sposobu postrzegania seniorów przez młodsze pokolenia, a media powinny w większym stopniu pomagać w propagowaniu ofert dla seniorów.

W czasie Targów można było również samodzielnie przygotować bożonarodzeniową kartkę w technice scrapbookingu, wykorzystywanej także do ozdabiania albumów fotograficznych.

Seniorzy mieli również możliwość skorzystania z nieodpłatnego badania słuchu oraz zapoznania się z ofertą elbląskich firm: Hotelu Elbląg i EL-COMP.

Ponadto, przez cały czas trwania imprezy, seniorzy mogli zasięgnąć informacji oraz uzyskać różnorodne porady, ponieważ w Targach wzięli udział również przedstawiciele elbląskich instytucji i urzędów: Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, Komendy Miejskiej Policji, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Krajowej Administracji Skarbowej. Porad udzielał również Miejski Rzecznik Praw Konsumentów oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zaprezentował również film z okazji jubileuszu 85-lecia działalności instytucji. Film przybliżył historię oraz profile działalności ZUS-u.

Targi Seniora odbyły się w ramach projektu „Akademia+60”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Autor: Krzysztof Chaja
Reportaż z Targów Seniora, CSE "Światowid" w Elblagu
This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8754044

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.