Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.12.2019 12:19 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Rywalizacja sportowa – Turniej Młodych Tancerzy

Już za kilka dni, w niedzielę będziemy mogli oglądać zmagania taneczne najmłodszych stażem tancerzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z tańcem towarzyskim całkiem niedawno.

 Turniej Młodych Tancerzy odbędzie się 8 grudnia na hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Elblągu. Jest to impreza  skierowana do dzieci tańczących, które uczęszczają na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego, a nie są objęte jeszcze system rywalizacji sportowej.

- Zorganizowaliśmy turniej dla początkujących tancerzy według tego samego schematu co profesjonale zawody, po to aby dzieci mogły zobaczyć oraz poczuć atmosferę czekających ich wyzwań na dalszym etapie rozwoju – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, prezes Stowarzyszenia Jantar - Oświetlenie, scenografia tworzą  widowiskowość  tego wydarzenia. Robi  to  ogromne wrażenie na młodych adeptach tańcach. Jest to też możliwość porównania dla tancerzy i ich trenerów a także motywacja do kontynuowania nowej pasji i dalszego rozwoju.

Do udziału w turnieju zostały zaproszone dzieci z terenów województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wszyscy tancerze prezentować się będą w podziale na kategorie wiekowe w kombinacji obu stylów: standardowym i latynoamerykańskim.

Będzie to już kolejny turniej dla tej grupy dzieci. Pierwszy odbył się w maju tego roku. Jest  to bardzo atrakcyjna forma popularyzowania tańca jako dyscypliny i aktywności sportowej wśród mieszkańców województwa.  Pokazuje taniec jako formę  sprzyjającą prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Turniej Młodych Tancerzy jest realizowany w ramach zadania „Warmia i Mazury – roztańczony region”, współfinansowany  ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8755254

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.