Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.10.2019 09:59 Miasto:Elbląg Kategoria:Kącik Seniora Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

Lubisz oddawać się pracom manualnym i drzemie w Tobie „złota rączka”? Nie zmarnuj okazji i przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już 4 listopada, w ramach projektu „Akademia+60”, odbędą się warsztaty „DIY - zrób to sam”.

Tym razem CSE „Światowid” proponuje zajęcia dla mężczyzn, którzy chcieliby sami zaprojektować i wykonać nietypowy przedmiot, jakim będzie tablica manipulacyjna.

- Po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą, która ma zaktywizować i zainspirować – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - Warsztaty „DIY – zrób to sam”, dofinansowane ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dają uczestnikom szansę wykazania się, pochwalenia własnymi umiejętnościami, samodzielnego wykonania praktycznych, ale i efektownych przedmiotów.

Czym jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to wyjątkowy gadżet, który może być prezentem dla dziecka lub osoby starszej, której dłonie wymagają ćwiczeń.

Najfajniejsze w niej jest to, iż składa się z przedmiotów, które uznamy, że powinny się tam znaleźć. Mogą to być przedmioty powszechnie niedostępne dla dzieci, przedmioty codziennego użytku, a także te, które wydają się nieco zapomniane, a nawet lekko zepsute. Przykładowo, do wykonania tablicy użyć możemy kalkulatora (nie musi działać, chodzi o samą możliwość naciskania klawiszy), pilota do telewizora, klamry od paska, guzika, suwaka, rzepa pasmanteryjnego, lusterka, dzwoneczka, minutnika itp.

I tu mamy prośbę do osób, które zechcą wziąć udział w warsztatach: najlepiej będzie, jeśli przyniesiecie gadżety, które chcecie wykorzystać do stworzenia tablicy.

Zajęcia odbędą się 4 listopada (poniedziałek) o godzinie 13:00 w pracowni plastycznej nr 16 CSE „Światowid” (poziom -1 budynku). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

Projekt Akademia+60 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Partnerzy medialni projektu Akademia +60: 
Truso TV, Portal Kulturalny Warmii i Mazur e-Światowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, strona internetowa miesięcznika "Razem z Tobą".

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11656
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10175382

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.